Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor definitief niet naar tennistoernooi Rotterdam

Griekspoor definitief niet naar tennistoernooi Rotterdam

AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor doet definitief niet mee aan het ABN AMRO Open. De nummer 2 van Nederland had al laten doorschemeren dat hij mogelijk een trip naar Zuid-Amerika boven het tennistoernooi van Rotterdam en het Europese indoorseizoen zou kiezen.

"Op dit moment is het 50-50. Het is nog niet helemaal duidelijk wat ik in februari ga doen", zei Griekspoor vorige maand over de afweging. De keuze is nu op een reeks graveltoernooien gevallen. "Ik ga een keer wat nieuws proberen en ben heel benieuwd. Ik ben er nog nooit geweest als prof", zei Griekspoor vrijdag tijdens de NK in Amstelveen.

In de periode van het ABN AMRO Open, van 13 tot en met 19 februari, gaat Griekspoor deelnemen aan het ATP-toernooi van Buenos Aires. Op 4 en 5 februari maakt Griekspoor eerst nog zijn opwachting in de Daviscup-ontmoeting met Slowakije. Dat duel wordt op een indoor hardcourtbaan in Groningen gespeeld.

Wereldranglijst

Direct na die ontmoeting vliegt Griekspoor naar Zuid-Amerika, waar hij eerst een week gaat trainen op gravel. Na het toernooi van Buenos Aires worden er ook onder meer toernooien gespeeld in Rio de Janeiro (Brazilië) en Santiago (Chili).

Griekspoor is op de wereldranglijst afgezakt naar plek 95. Hij zou daarom een wildcard nodig gehad hebben om deel te nemen in Rotterdam.

Samenwerking

Eerder deze maand verbrak Griekspoor de samenwerking met coach Raemon Sluiter. Hij heeft nog geen nieuwe coach aangesteld. "Er zijn wat gesprekken gaande en ik heb een aantal coaches in mijn hoofd met wie ik graag zou werken, maar er is nog niets definitief."

Zaterdag neemt Griekspoor het in de halve finales van de NK op tegen Robin Haase.

Meer uit Sport

Weer brons voor gemengde estafetteploeg op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.

3 minuten geleden
Abdi Ali met zesde plaats beste Nederlander in finale 5000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.

43 minuten geleden
Derde EK-goud Schilder bij kogelstoten, weer zilver Van Klinken

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.

2 uur geleden
Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

3 uur geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

8 uur geleden
Atlete Van Klinken met 'sterretjesgezicht' weer op medaillejacht

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.

8 uur geleden
Van Diepen meldt zich af met blessure, Clarke door op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.

10 uur geleden