Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor definitief niet naar tennistoernooi Rotterdam

Griekspoor definitief niet naar tennistoernooi Rotterdam

AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor doet definitief niet mee aan het ABN AMRO Open. De nummer 2 van Nederland had al laten doorschemeren dat hij mogelijk een trip naar Zuid-Amerika boven het tennistoernooi van Rotterdam en het Europese indoorseizoen zou kiezen.

"Op dit moment is het 50-50. Het is nog niet helemaal duidelijk wat ik in februari ga doen", zei Griekspoor vorige maand over de afweging. De keuze is nu op een reeks graveltoernooien gevallen. "Ik ga een keer wat nieuws proberen en ben heel benieuwd. Ik ben er nog nooit geweest als prof", zei Griekspoor vrijdag tijdens de NK in Amstelveen.

In de periode van het ABN AMRO Open, van 13 tot en met 19 februari, gaat Griekspoor deelnemen aan het ATP-toernooi van Buenos Aires. Op 4 en 5 februari maakt Griekspoor eerst nog zijn opwachting in de Daviscup-ontmoeting met Slowakije. Dat duel wordt op een indoor hardcourtbaan in Groningen gespeeld.

Wereldranglijst

Direct na die ontmoeting vliegt Griekspoor naar Zuid-Amerika, waar hij eerst een week gaat trainen op gravel. Na het toernooi van Buenos Aires worden er ook onder meer toernooien gespeeld in Rio de Janeiro (Brazilië) en Santiago (Chili).

Griekspoor is op de wereldranglijst afgezakt naar plek 95. Hij zou daarom een wildcard nodig gehad hebben om deel te nemen in Rotterdam.

Samenwerking

Eerder deze maand verbrak Griekspoor de samenwerking met coach Raemon Sluiter. Hij heeft nog geen nieuwe coach aangesteld. "Er zijn wat gesprekken gaande en ik heb een aantal coaches in mijn hoofd met wie ik graag zou werken, maar er is nog niets definitief."

Zaterdag neemt Griekspoor het in de halve finales van de NK op tegen Robin Haase.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

41 minuten geleden
Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

13 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

14 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

20 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

21 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 dag geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

1 dag geleden