Griekspoor bij laatste vier in Washington en treft favoriet Fritz
WASHINGTON (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij de laatste vier geschaard op het ATP-toernooi van Washington. De nummer 37 van de wereld was in de kwartfinales met 7-5 6-4 te sterk voor de Amerikaan J.J. Wolf, die acht plekken lager staat op de mondiale ranglijst.
Griekspoor stond tegen Wolf geen enkele keer zijn servicegame af en hij maakte het na ruim anderhalf uur af met een lovegame. De beste tennisser van Nederland verloor slechts vier punten op zijn eerste opslag.
In de halve eindstrijd neemt Griekspoor (27) het op tegen de als eerste geplaatste Taylor Fritz. De mondiale nummer 9 uit de Verenigde Staten versloeg Jordan Thompson uit Australië met 6-3 6-3. Eerder op de dag had Fritz al de Schot Andy Murray in drie sets verslagen.
Weersomstandigheden
Door de regen van een dag eerder moesten er vrijdag extra wedstrijden worden gespeeld in de Amerikaanse hoofdstad. Griekspoor maakte ook nog een wedstrijd af tegen de Fransman Gaël Monfils.
De andere halve finale in Washington gaat tussen de Bulgaar Grigor Dimitrov en de Brit Dan Evans. Het toernooi van Washington is een zogenoemd ATP 500-toernooi, dezelfde categorie als het indoortoernooi van Rotterdam. Een half jaar geleden haalde Griekspoor in Rotterdam ook de halve finales. Toen verloor hij van de Italiaan Jannik Sinner.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
13 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden