Griekspoor bij laatste vier in Washington en treft favoriet Fritz
WASHINGTON (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij de laatste vier geschaard op het ATP-toernooi van Washington. De nummer 37 van de wereld was in de kwartfinales met 7-5 6-4 te sterk voor de Amerikaan J.J. Wolf, die acht plekken lager staat op de mondiale ranglijst.
Griekspoor stond tegen Wolf geen enkele keer zijn servicegame af en hij maakte het na ruim anderhalf uur af met een lovegame. De beste tennisser van Nederland verloor slechts vier punten op zijn eerste opslag.
In de halve eindstrijd neemt Griekspoor (27) het op tegen de als eerste geplaatste Taylor Fritz. De mondiale nummer 9 uit de Verenigde Staten versloeg Jordan Thompson uit Australië met 6-3 6-3. Eerder op de dag had Fritz al de Schot Andy Murray in drie sets verslagen.
Weersomstandigheden
Door de regen van een dag eerder moesten er vrijdag extra wedstrijden worden gespeeld in de Amerikaanse hoofdstad. Griekspoor maakte ook nog een wedstrijd af tegen de Fransman Gaël Monfils.
De andere halve finale in Washington gaat tussen de Bulgaar Grigor Dimitrov en de Brit Dan Evans. Het toernooi van Washington is een zogenoemd ATP 500-toernooi, dezelfde categorie als het indoortoernooi van Rotterdam. Een half jaar geleden haalde Griekspoor in Rotterdam ook de halve finales. Toen verloor hij van de Italiaan Jannik Sinner.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
9 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
13 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
16 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden