Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor bereikt weer halve finales in Ahoy en wacht op Sinner

Griekspoor bereikt weer halve finales in Ahoy en wacht op Sinner

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de halve finales van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De Nederlander was met 7-5 7-6 (4) te sterk voor de Fin Emil Ruusuvuori. Met de overwinning evenaart Griekspoor zijn prestatie van vorig jaar. Toen reikte hij ook tot de laatste vier.

Het was Jannik Sinner, de huidige nummer 4 van de wereld, die Griekspoor toen uit de finale hield. De 22-jarige titelfavoriet uit Italië speelt later vrijdag in Ahoy zijn kwartfinale tegen de Canadees Milos Raonic. Als Sinner wint, treft hij Griekspoor zaterdag opnieuw in de halve finales.

De wedstrijd tegen Ruusuvuori moest vrijdagavond een beetje op gang komen. In de eerste game kreeg Griekspoor direct breakkansen, maar die miste hij. Even later kreeg ook de Fin een kans op de service van de Nederlander, maar ook hij benutte die niet. Op 5-5 wist Griekspoor wél toe te slaan. Na een dubbele fout van Ruusuvuori pakte hij de break en serveerde hij de set vervolgens uit.

Minibreak

In set twee bleek Ruusuvuori, de nummer 55 van de wereld, opnieuw een taaie. Met uitstekend serveerwerk maakte hij het de thuisspeler lastig, maar Griekspoor was de hele wedstrijd sterker op de belangrijke punten. Om de tweede set te beslissen was een tiebreak nodig, de zesde alweer voor Griekspoor deze week. In de tiebreak tegen Ruusuvuori maakte hij een minibreak goed, waarna hij op 6-4 de wedstrijd uitserveerde en de halvefinaleplaats zeker stelde.

De andere halve eindstrijd gaat tussen de Australiër Alex de Minaur en de Bulgaar Grigor Dimitrov. Zij plaatsten zich al eerder op de dag. De finale, waar sowieso een nieuwe toernooiwinnaar uit gaat komen, staat zondag op het programma.

Meer uit Sport

Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

2 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

16 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

21 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

21 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

1 dag geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

1 dag geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden