Griekspoor bereikt weer halve finales in Ahoy en wacht op Sinner
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de halve finales van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De Nederlander was met 7-5 7-6 (4) te sterk voor de Fin Emil Ruusuvuori. Met de overwinning evenaart Griekspoor zijn prestatie van vorig jaar. Toen reikte hij ook tot de laatste vier.
Het was Jannik Sinner, de huidige nummer 4 van de wereld, die Griekspoor toen uit de finale hield. De 22-jarige titelfavoriet uit Italië speelt later vrijdag in Ahoy zijn kwartfinale tegen de Canadees Milos Raonic. Als Sinner wint, treft hij Griekspoor zaterdag opnieuw in de halve finales.
De wedstrijd tegen Ruusuvuori moest vrijdagavond een beetje op gang komen. In de eerste game kreeg Griekspoor direct breakkansen, maar die miste hij. Even later kreeg ook de Fin een kans op de service van de Nederlander, maar ook hij benutte die niet. Op 5-5 wist Griekspoor wél toe te slaan. Na een dubbele fout van Ruusuvuori pakte hij de break en serveerde hij de set vervolgens uit.
Minibreak
In set twee bleek Ruusuvuori, de nummer 55 van de wereld, opnieuw een taaie. Met uitstekend serveerwerk maakte hij het de thuisspeler lastig, maar Griekspoor was de hele wedstrijd sterker op de belangrijke punten. Om de tweede set te beslissen was een tiebreak nodig, de zesde alweer voor Griekspoor deze week. In de tiebreak tegen Ruusuvuori maakte hij een minibreak goed, waarna hij op 6-4 de wedstrijd uitserveerde en de halvefinaleplaats zeker stelde.
De andere halve eindstrijd gaat tussen de Australiër Alex de Minaur en de Bulgaar Grigor Dimitrov. Zij plaatsten zich al eerder op de dag. De finale, waar sowieso een nieuwe toernooiwinnaar uit gaat komen, staat zondag op het programma.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
15 uur geleden