Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor bereikt weer halve finales in Ahoy en wacht op Sinner

Griekspoor bereikt weer halve finales in Ahoy en wacht op Sinner

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de halve finales van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De Nederlander was met 7-5 7-6 (4) te sterk voor de Fin Emil Ruusuvuori. Met de overwinning evenaart Griekspoor zijn prestatie van vorig jaar. Toen reikte hij ook tot de laatste vier.

Het was Jannik Sinner, de huidige nummer 4 van de wereld, die Griekspoor toen uit de finale hield. De 22-jarige titelfavoriet uit Italië speelt later vrijdag in Ahoy zijn kwartfinale tegen de Canadees Milos Raonic. Als Sinner wint, treft hij Griekspoor zaterdag opnieuw in de halve finales.

De wedstrijd tegen Ruusuvuori moest vrijdagavond een beetje op gang komen. In de eerste game kreeg Griekspoor direct breakkansen, maar die miste hij. Even later kreeg ook de Fin een kans op de service van de Nederlander, maar ook hij benutte die niet. Op 5-5 wist Griekspoor wél toe te slaan. Na een dubbele fout van Ruusuvuori pakte hij de break en serveerde hij de set vervolgens uit.

Minibreak

In set twee bleek Ruusuvuori, de nummer 55 van de wereld, opnieuw een taaie. Met uitstekend serveerwerk maakte hij het de thuisspeler lastig, maar Griekspoor was de hele wedstrijd sterker op de belangrijke punten. Om de tweede set te beslissen was een tiebreak nodig, de zesde alweer voor Griekspoor deze week. In de tiebreak tegen Ruusuvuori maakte hij een minibreak goed, waarna hij op 6-4 de wedstrijd uitserveerde en de halvefinaleplaats zeker stelde.

De andere halve eindstrijd gaat tussen de Australiër Alex de Minaur en de Bulgaar Grigor Dimitrov. Zij plaatsten zich al eerder op de dag. De finale, waar sowieso een nieuwe toernooiwinnaar uit gaat komen, staat zondag op het programma.

Meer uit Sport

Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

4 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

14 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

15 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

16 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

16 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

17 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

20 uur geleden