Griekspoor bereikt kwartfinales in Melbourne en treft Nadal
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van een ATP-toernooi in Melbourne. De nummer 65 van de wereld was in de Margaret Court Arena met 6-3 4-6 6-3 te sterk voor de Australiër Alexei Popyrin, die vier plekken hoger staat. Griekspoor neemt het vrijdag bij de laatste acht op tegen twintigvoudig grandslamkampioen Rafael Nadal.
Griekspoor speelde nog niet eerder tegen Nadal, de nummer 2 van de wereld. Wel nam Griekspoor het al eens op tegen Andy Murray en Novak Djokovic. Van Murray verloor hij in november 2019 op de Daviscup Finals in Madrid nipt, in het najaar van vorig jaar moest Griekspoor op de US Open in drie sets zijn meerdere erkennen in Djokovic.
De 25-jarige Griekspoor wist zich niet eerder te plaatsen voor de kwartfinales van een ATP-toernooi. Hij heeft nu al 28 duels op rij gewonnen. Eind vorig jaar schreef hij vijf challengertoernooien op rij op zijn naam.
Het ATP-toernooi van Melbourne geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het seizoen begint op maandag 17 januari.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
4 uur geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
19 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geleden