Griekspoor begint tennisseizoen met zege in India
PUNE (ANP) - Tallon Griekspoor is het nieuwe tennisseizoen begonnen met een overwinning. De nummer 2 van Nederland was in het Indiase Pune in de openingsronde met 6-4 7-5 te sterk voor de Spanjaard Jaume Munar, de nummer 58 van de wereld.
Griekspoor, de mondiale nummer 95, maakte het tegen de nummer 7 van de plaatsingslijst na ruim anderhalf uur af op zijn eerste wedstrijdpunt. In de laatste game won hij na een 0-30-stand vier punten op rij.
Voor de 26-jarige Griekspoor was het pas zijn eerste zege in het hoofdschema van een ATP-toernooi sinds eind augustus. Ruim vier maanden geleden won hij een wedstrijd in Winston-Salem, waarna hij 2022 teleurstellend eindigde. Griekspoor brak vervolgens met coach Raemon Sluiter en stelde vorige week de Belg Kristof Vliegen aan als zijn coach. Vliegen, met wie de Nederlander al eerder werkte, is er nog niet bij in Pune.
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de Italiaan Marco Cecchinato, die Nikoloz Basilasjvili uit Georgiƫ met 6-2 6-2 versloeg. Ook Tim van Rijthoven en Botic van de Zandschulp doen mee in Pune. Van Rijthoven komt dinsdag in actie, Van de Zandschulp heeft in de eerste ronde een bye.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden