Griekspoor begint tennisseizoen met zege in India
PUNE (ANP) - Tallon Griekspoor is het nieuwe tennisseizoen begonnen met een overwinning. De nummer 2 van Nederland was in het Indiase Pune in de openingsronde met 6-4 7-5 te sterk voor de Spanjaard Jaume Munar, de nummer 58 van de wereld.
Griekspoor, de mondiale nummer 95, maakte het tegen de nummer 7 van de plaatsingslijst na ruim anderhalf uur af op zijn eerste wedstrijdpunt. In de laatste game won hij na een 0-30-stand vier punten op rij.
Voor de 26-jarige Griekspoor was het pas zijn eerste zege in het hoofdschema van een ATP-toernooi sinds eind augustus. Ruim vier maanden geleden won hij een wedstrijd in Winston-Salem, waarna hij 2022 teleurstellend eindigde. Griekspoor brak vervolgens met coach Raemon Sluiter en stelde vorige week de Belg Kristof Vliegen aan als zijn coach. Vliegen, met wie de Nederlander al eerder werkte, is er nog niet bij in Pune.
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de Italiaan Marco Cecchinato, die Nikoloz Basilasjvili uit Georgië met 6-2 6-2 versloeg. Ook Tim van Rijthoven en Botic van de Zandschulp doen mee in Pune. Van Rijthoven komt dinsdag in actie, Van de Zandschulp heeft in de eerste ronde een bye.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
2 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
9 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
13 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
19 uur geleden