Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor begint tennisseizoen met zege in India

Griekspoor begint tennisseizoen met zege in India

PUNE (ANP) - Tallon Griekspoor is het nieuwe tennisseizoen begonnen met een overwinning. De nummer 2 van Nederland was in het Indiase Pune in de openingsronde met 6-4 7-5 te sterk voor de Spanjaard Jaume Munar, de nummer 58 van de wereld.

Griekspoor, de mondiale nummer 95, maakte het tegen de nummer 7 van de plaatsingslijst na ruim anderhalf uur af op zijn eerste wedstrijdpunt. In de laatste game won hij na een 0-30-stand vier punten op rij.

Voor de 26-jarige Griekspoor was het pas zijn eerste zege in het hoofdschema van een ATP-toernooi sinds eind augustus. Ruim vier maanden geleden won hij een wedstrijd in Winston-Salem, waarna hij 2022 teleurstellend eindigde. Griekspoor brak vervolgens met coach Raemon Sluiter en stelde vorige week de Belg Kristof Vliegen aan als zijn coach. Vliegen, met wie de Nederlander al eerder werkte, is er nog niet bij in Pune.

In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de Italiaan Marco Cecchinato, die Nikoloz Basilasjvili uit Georgiƫ met 6-2 6-2 versloeg. Ook Tim van Rijthoven en Botic van de Zandschulp doen mee in Pune. Van Rijthoven komt dinsdag in actie, Van de Zandschulp heeft in de eerste ronde een bye.

Meer uit Sport

Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

35 minuten geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

3 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

8 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

20 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

1 dag geleden