Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor baalt dat hij zich weer 'beroerd' voelt op grand slam

Griekspoor baalt dat hij zich weer 'beroerd' voelt op grand slam

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor baalde ervan dat hij op Wimbledon niet zijn beste tennis kon spelen door fysieke ongemakken. In de tweede ronde zat een pijnlijke rug hem dwars tegen de Serviër Miomir Kecmanovic, die in vijf sets zegevierde.

"Ik baal dat ik mij weer zo beroerd voelde op een grandslamtoernooi. In Parijs speelde ik ook al met pijnstillers. Dat is niet wat ik wil. Gisteren heb ik niet kunnen trainen. Ik ben alleen maar behandeld en heb op bed gelegen, terwijl je juist wilt trainen. Zeker op deze ondergrond", aldus de nummer 27 van de wereld op het perspraatje.

"Gras is ondertussen mijn favoriete ondergrond. Ik wil hier op Wimbledon goed zijn en in de vijfde set begon het te knagen dat het fysieke gedeelte mij wederom in de steek liet."

Griekspoor keek met enige spijt terug op zijn planning van de afgelopen weken. "Ik denk dat ik nog beter naar mijn lichaam moet luisteren. Ik moet beter met mijzelf omgaan. Die wedstrijd tegen Alexander Zverev op Roland Garros heeft mij meer gedaan dan ik dacht, zowel fysiek als mentaal. Ik heb daarna drie dagen er doodziek van op de bank gelegen. Dat is niet gek, maar iets om van te leren. Achteraf was het misschien de beste oplossing om na Rosmalen een paar dagen vrij te nemen en niet naar Halle te gaan. Maar aan de andere kant zag ik de loting en had ik veel zin om tegen Jannik Sinner te spelen. Zo gek ben ik dan ook weer en ik voelde dat hij te pakken was."

Griekspoor is dit jaar geplaatst op de grand slams. Op de Australian Open en Roland Garros maakte hij zijn plaatsing waar en haalde hij de laatste 32. "Vanaf dit jaar heb ik alles omgegooid en ben ik mentaal goed bezig. Dat vereist veel tijd, energie en kracht. Dat is voor mij ook nieuw", aldus de Noord-Hollander. "Vorig jaar ging ik van toernooi naar toernooi en nam ik pijnstillers. Ik leefde op adrenaline en op de rush dat ik goed presteerde. Nu ben ik veel meer bewust bezig en moet ik meer luisteren naar mijn lichaam. Op de grand slams wil je tot de limiet gaan en dat kon niet deze week. En daar baal ik van."

Meer uit Sport

Djokovic op ATP-toernooi Bazel uitgeschakeld door Struff

BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).

3 uur geleden
Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

5 uur geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

6 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

6 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

10 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

12 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

15 uur geleden