
Griekspoor baalt dat hij zich weer 'beroerd' voelt op grand slam
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor baalde ervan dat hij op Wimbledon niet zijn beste tennis kon spelen door fysieke ongemakken. In de tweede ronde zat een pijnlijke rug hem dwars tegen de Serviër Miomir Kecmanovic, die in vijf sets zegevierde.
"Ik baal dat ik mij weer zo beroerd voelde op een grandslamtoernooi. In Parijs speelde ik ook al met pijnstillers. Dat is niet wat ik wil. Gisteren heb ik niet kunnen trainen. Ik ben alleen maar behandeld en heb op bed gelegen, terwijl je juist wilt trainen. Zeker op deze ondergrond", aldus de nummer 27 van de wereld op het perspraatje.
"Gras is ondertussen mijn favoriete ondergrond. Ik wil hier op Wimbledon goed zijn en in de vijfde set begon het te knagen dat het fysieke gedeelte mij wederom in de steek liet."
Griekspoor keek met enige spijt terug op zijn planning van de afgelopen weken. "Ik denk dat ik nog beter naar mijn lichaam moet luisteren. Ik moet beter met mijzelf omgaan. Die wedstrijd tegen Alexander Zverev op Roland Garros heeft mij meer gedaan dan ik dacht, zowel fysiek als mentaal. Ik heb daarna drie dagen er doodziek van op de bank gelegen. Dat is niet gek, maar iets om van te leren. Achteraf was het misschien de beste oplossing om na Rosmalen een paar dagen vrij te nemen en niet naar Halle te gaan. Maar aan de andere kant zag ik de loting en had ik veel zin om tegen Jannik Sinner te spelen. Zo gek ben ik dan ook weer en ik voelde dat hij te pakken was."
Griekspoor is dit jaar geplaatst op de grand slams. Op de Australian Open en Roland Garros maakte hij zijn plaatsing waar en haalde hij de laatste 32. "Vanaf dit jaar heb ik alles omgegooid en ben ik mentaal goed bezig. Dat vereist veel tijd, energie en kracht. Dat is voor mij ook nieuw", aldus de Noord-Hollander. "Vorig jaar ging ik van toernooi naar toernooi en nam ik pijnstillers. Ik leefde op adrenaline en op de rush dat ik goed presteerde. Nu ben ik veel meer bewust bezig en moet ik meer luisteren naar mijn lichaam. Op de grand slams wil je tot de limiet gaan en dat kon niet deze week. En daar baal ik van."
Meer uit Sport
CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.
4 uur geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.
6 uur geledenLOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen kijkt met "een verschrikkelijk gevoel" terug op de GP van Hongarije. Verstappen eindigde op de negende plaats. "Er viel niks van te maken. Het hele weekend was verschrikkelijk", zei Verstappen na afloop tegen Viaplay.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Alexander Brouwer en Steven van de Velde hebben ten koste van hun landgenoten Stefan Boermans en Yorick de Groot de bronzen medaille gewonnen op het EK beachvolleybal. Brouwer en Van de Velde werkten in de tweede set in Düsseldorf drie matchpoints weg en waren in de beslissende set de sterkste: 11-21 26-24 15-13.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Verstappen is bij de GP van Hongarije op de negende plaats geëindigd. Daarmee werd de achterstand van de viervoudig wereldkampioen op klassementsleider Oscar Piastri nog groter. De Australiër van McLaren eindigde als tweede achter zijn teamgenoot Lando Norris.
9 uur geleden