Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse treinen gaan weer rijden, drie weken na dodelijk ongeluk

Griekse treinen gaan weer rijden, drie weken na dodelijk ongeluk

ATHENE (ANP/AFP) - Drie weken na het grote treinongeluk dat 57 mensen het leven kostte rijden de eerste treinen weer in Griekenland. Op een paar lijnen in het zuiden van het land pakt het spoorpersoneel het werk weer op dat het had neergelegd uit woede over de slechte staat van het spoor.

Op 28 februari botste in de buurt van de stad Larissa een goederentrein frontaal op een passagierstrein. Er brak brand uit en vooral veel jonge studenten overleefden de ramp niet. De Griekse regering wees snel op een menselijke fout en de stationschef werd gearresteerd.

Maar het ongeluk heeft tot veel verontwaardiging geleid in het hele land. Demonstranten gingen de straat op eisten het vertrek van premier Kyriakos Mitsotakis. Ze vinden dat het spoor jarenlang verwaarloosd is en dat het daardoor een kwestie van tijd was tot een groot drama zou gebeuren. De transportminister is daarom afgetreden. In sommige steden liepen de protesten uit op rellen en moest de politie ingrijpen.

Het traject waar het ongeluk plaatsvond, loopt tussen Athene en Thessaloniki en is het drukste van het land. Die lijn wordt pas 1 april weer in gebruik genomen.

Meer uit Buitenland

Iraanse ayatollah geeft snel televisietoespraak na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.

33 minuten geleden
Trump: vrijheid voor Iran is inzet operatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.

34 minuten geleden
Israëlische media: steeds meer tekenen dat Khamenei gedood is

TEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.

1 uur geleden
Pro-Iraanse militie in Irak zegt bases VS te willen bestoken

BAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.

1 uur geleden
Democraten waarschuwen voor groter conflict na aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.

1 uur geleden
Franse president en Spaanse premier laken escalatie Iran

PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.

2 uur geleden
Nieuwszender: paniek in Qatar na aanvallen

DOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.

2 uur geleden