Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse treinen gaan weer rijden, drie weken na dodelijk ongeluk

Griekse treinen gaan weer rijden, drie weken na dodelijk ongeluk

ATHENE (ANP/AFP) - Drie weken na het grote treinongeluk dat 57 mensen het leven kostte rijden de eerste treinen weer in Griekenland. Op een paar lijnen in het zuiden van het land pakt het spoorpersoneel het werk weer op dat het had neergelegd uit woede over de slechte staat van het spoor.

Op 28 februari botste in de buurt van de stad Larissa een goederentrein frontaal op een passagierstrein. Er brak brand uit en vooral veel jonge studenten overleefden de ramp niet. De Griekse regering wees snel op een menselijke fout en de stationschef werd gearresteerd.

Maar het ongeluk heeft tot veel verontwaardiging geleid in het hele land. Demonstranten gingen de straat op eisten het vertrek van premier Kyriakos Mitsotakis. Ze vinden dat het spoor jarenlang verwaarloosd is en dat het daardoor een kwestie van tijd was tot een groot drama zou gebeuren. De transportminister is daarom afgetreden. In sommige steden liepen de protesten uit op rellen en moest de politie ingrijpen.

Het traject waar het ongeluk plaatsvond, loopt tussen Athene en Thessaloniki en is het drukste van het land. Die lijn wordt pas 1 april weer in gebruik genomen.

Meer uit Buitenland

Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

1 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

1 uur geleden
Iran spreekt met Pakistan over Israëlische aanvallen op Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, heeft gesproken met de commandant van de Pakistaanse strijdkrachten over de "schendingen van het staakt-het-vuren" door Israël. Pakistan meldde in de nacht van dinsdag op woensdag dat de wapenstilstand tussen de VS en Iran ook voor Libanon geldt. Israël ontkende dit later en voert naar eigen zeggen de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog.

2 uur geleden
Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

3 uur geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

4 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

4 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

4 uur geleden