Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse transportminister stapt op na fataal treinongeval

Griekse transportminister stapt op na fataal treinongeval

ATHENE (ANP/RTR) - De Griekse transportminister Kostas Karamanlis heeft zijn ontslag ingediend vanwege het zeer dodelijke treinongeval in het land. Door een frontale botsing van twee treinen zijn woensdag zeker 36 doden en vele tientallen gewonden gevallen.

Opstappen is volgens Karamanlis "het minste wat hij kan doen ter nagedachtenis van de slachtoffers". De politicus laat in een verklaring weten dat hij verantwoordelijkheid neemt voor het "langdurig falen" van de staat. Een werknemer van het Griekse spoor zegt tegen de krant Kathimerini dat er al langer problemen zijn met de veiligheidsmaatregelen die dit soort ongelukken hadden moeten voorkomen.

Het dodental zal naar verwachting nog verder oplopen. Een vrachttrein en een passagierstrein botsten op elkaar nadat ze kilometerslang op hetzelfde spoor hadden gereden. Hoe het ongeluk kon gebeuren, wordt nog onderzocht. De stationschef van de plaats Larissa, verantwoordelijk voor het geven van seinen, is opgepakt op verdenking van nalatigheid. Hij ontkent schuld en wijst naar mogelijk technisch falen.

Meer uit Buitenland

KLM: annulering Antillen-vluchten raakt 2600 passagiers

AMSTELVEEN (ANP) - Door de annulering van heen- en terugvluchten van KLM naar de Antilliaanse eilanden Curaçao, Aruba en Sint Maarten op zaterdag vanwege de situatie in Venezuela worden in totaal 2600 passagiers geraakt. Dat meldt KLM in een update.

10 minuten geleden
Britse premier Starmer wil Trump spreken over aanval op Venezuela

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil president Donald Trump spreken over de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Dat zegt hij in een verklaring aan Britse omroepen. "Ik wil eerst de feiten vaststellen", aldus Starmer. Hij geeft aan ook met bondgenoten te willen spreken en benadrukt dat het VK niet betrokken was bij de operatie.

16 minuten geleden
EU volgt situatie Venezuela met grote zorg

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie volgt de situatie in Venezuela met grote zorg. Dit zei de voorzitter van de Europese Raad, António Costa. De EU dringt aan op de-escalatie en respect voor de beginselen van het Handvest van de Verenigde Naties.

17 minuten geleden
Maduro en zijn vrouw aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd in New York, meldt de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi op X. Zij werden volgens de Amerikaanse president Donald Trump eerder op zaterdag gevangengenomen in Venezuela. Bondi schrijft niet expliciet dat ze nu in New York zijn aangekomen.

46 minuten geleden
Ayatollah Iran dreigt betogers en zegt niet te buigen voor VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.

57 minuten geleden
Venezolaans oliebedrijf: geen schade installaties bij aanvallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Zwitserse politie identificeert eerste doden van nieuwjaarsbrand

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.

1 uur geleden