Griekse tennisster Sakkari schakelt titelhouder Swiatek uit
PARIJS (ANP) - De Griekse tennisster Maria Sakkari heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door in de kwartfinales titelhoudster Iga Swiatek uit te schakelen. Het werd 6-4 6-4 voor de nummer 18 van de wereld.
De 25-jarige Sakkari wist nooit eerder door te dringen tot de laatste acht op een grandslamtoernooi. In Parijs kwam ze nog nooit verder dan de derde ronde. "Vanochtend toen ik wakker werd heb ik mezelf verteld dat ik er vooral van moest genieten. Dit was een grote wedstrijd in een van de mooiste tennisstadions ter wereld", zei Sakkari na de zege.
Na een uur en 35 minuten maakte Sakkari het af op haar derde wedstrijdpunt. Na twee matchpoints gemist te hebben, maakte ze het af met een sterke tweede service, die Swiatek dwong tot een fout met haar forehand.
Behandeling
Bij een 6-4 2-0-achterstand werd Swiatek buiten de baan behandeld. Ze keerde vervolgens terug op de baan met een ingepakt rechterbovenbeen. Ze wist in het restant de break achterstand echter niet meer ongedaan te maken. De sterk serverende Sakkari stond op haar eerste service slechts zes punten af en sloeg vijf aces.
Sakkari neemt het in de halve finales op tegen de Tsjechische Barbora Krejcikova, die eerder op de dag de Amerikaanse Cori Gauff in twee sets versloeg.
De Poolse Swiatek (20), de mondiale nummer 9, schreef Roland Garros vorig jaar zonder setverlies op haar naam. Ook dit jaar had ze nog geen set verloren.
De andere halve finales gaat tussen de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova en Tamara Zidansek uit Slovenië.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden