Griekse regering: stationschef erkent nalatigheid bij treinramp
ATHENE (ANP/RTR) - De stationschef die na de treinramp in Griekenland werd aangehouden, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid. Dat meldt een woordvoerder van de Griekse regering. De 59-jarige man, die treinen op de juiste sporen moest leiden, heeft zelf nog niet publiekelijk gereageerd.
Een vrachttrein en een passagierstrein reden met snelheden tot 160 kilometer per uur over hetzelfde spoor tot ze frontaal in botsing kwamen, in de buurt van de stad Larissa. Door de enorme knal vlogen de inzittenden door de rijtuigen en er ontstond een grote brand. Er zijn zeker 46 doden gevallen.
Omdat tien mensen worden vermist, gaat de zoektocht in het puin verder. De hulpdiensten vinden er nog alleen verkoolde lichaamsdelen, bericht de omroep ERT. Griekse media melden dat familieleden DNA hebben afgegeven bij het ziekenhuis in Larissa en dat de eerste overledenen inmiddels zijn geïdentificeerd. Onder de slachtoffers zijn vermoedelijk veel studenten.
Woede
Door het ongeval is in Griekenland veel verdriet, maar er heerst ook woede. Critici vragen zich of de ramp voorkomen had kunnen worden. Het is al langer bekend dat het Griekse spoornetwerk in slechte staat verkeert. De opvolger van de woensdag opgestapte transportminister heeft modernisering en veilig treinverkeer beloofd.
Naar aanleiding van het ongeval staken treinmedewerkers donderdag uit protest over uitblijvende investeringen in bijvoorbeeld het personeel en modernere systemen. In Athene leggen metromedewerkers het werk eveneens neer omdat ze zeggen met dezelfde problemen te kampen. Een protest in de hoofdstad liep woensdagavond uit de hand.
Meer uit Buitenland
PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
11 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
1 uur geledenNAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."
4 uur geleden