Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse premier kritisch over ‘sommige migranten’ op Lesbos

Griekse premier kritisch over ‘sommige migranten’ op Lesbos

ATHENE (ANP/DPA) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis heeft kritiek geuit op de rol van asielzoekers bij de branden die het vluchtelingenkamp Moria op Lesbos in de as hebben gelegd. De regeringsleider bekritiseerde de "houding van sommige migranten" die brand zouden hebben gesticht en de brandweer zouden hebben gehinderd bij het blussen.

Het overbevolkte kamp werd vorige week in quarantaine geplaatst nadat een 40-jarige man positief was getest op het coronavirus. Uit vervolgtests bleek dinsdag dat er al 35 besmettingsgevallen onder de ruim 12.000 kampbewoners waren.

De gezondheidscontroles kunnen geen excuus zijn voor "gewelddadige reacties" aldus Mitsotakis. De brand toont aan dat het zo niet verder kan op Lesbos, zei hij. Hij vroeg daarbij om hulp van de andere EU-landen.

Volgens de Griekse overheid zijn er geen doden gevallen en is er niets bekend over verwondingen. De regering heeft de noodtoestand op het eiland uitgeroepen voor de komende vier maanden. Onderzocht wordt hoeveel mensen er dakloos zijn geworden.

Volgens Griekse media is extra politie naar Lesbos gestuurd om te voorkomen dat migranten de eilandhoofdstad Mytilene bereiken. De oproerpolitie vormt een blokkade op 400 meter van het kamp, waar zo’ n 4000 mensen zouden verblijven.

Meer uit Buitenland

Paus hekelt in Metz verruwing in internationale politiek

METZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.

10 minuten geleden
Opgepakte mannen bij Britse luchtmachtbasis zijn allen Brits

LONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.

33 minuten geleden
Vlaamse begrotingsonderhandelingen uitgesteld, minister onwel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.

35 minuten geleden
Branden in Kyiv na aanvallen, Academie van Wetenschappen geraakt

KYIV (ANP/AFP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn branden uitgebroken na Russische aanvallen met drones. Een van de getroffen gebouwen is de Nationale Academie van Wetenschappen van Oekraïne, melden verslaggevers.

55 minuten geleden
Duizenden inwoners Bangkok in noodopvang na noodweer

BANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.

1 uur geleden
EU breidt sanctielijst uit om ontvoering Oekraïense kinderen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag sancties ingesteld tegen tien mensen en zeventien instellingen die verantwoordelijk zijn voor de systematische, gedwongen deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland en de door Rusland bezette Oekraïense gebieden.

2 uur geleden
Doden na kapseizen boot op het Kanaal

WISSANT (ANP/AFP/RTR) - Op het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland zijn maandag zeker drie mensen overleden na het kapseizen van een migrantenboot, melden de Franse autoriteiten. Het gaat om twee vrouwen en een kind, die samen met meer dan honderd anderen probeerden de oversteek te maken.

2 uur geleden