Griekse premier dreigt met stilleggen voetbalcompetitie
ATHENE (ANP/DPA) - De Griekse regering wil dat de voetbalclubs in de hoogste competitie hun geschillen bijleggen en supportersrellen voorkomen. Zo niet, dan wordt de Super League stilgelegd. Premier Kyriakos Mitsotakis sprak dat dreigement uit in het Griekse parlement.
Hij zei al overleg te hebben gehad met Europese bond UEFA en wereldbond FIFA. "Als we de Super League stilleggen, zullen de eigenaren van de voetbalteams grote verliezen lijden, aangezien de clubs ook internationaal niet zullen spelen", aldus Mitsotakis.
De aanleiding voor de waarschuwingen van het Griekse regeringshoofd is het onderzoek naar misstanden in de hoogste Griekse voetbalcompetitie. Daar kwam uit dat de eigenaar van koploper PAOK Saloniki via een familielid ook de touwtjes in handen heeft bij nummer zeven Xanthi. De wetgeving in Griekenland staat dat niet toe.
Een sportrechtbank kan beide clubs straffen met puntenaftrek. Het bestuur van PAOK riep op tot verzet, waarna duizenden fans in Thessaloniki demonstreerden tegen de mogelijke straf.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
4 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
6 uur geleden