Griekse premier aangeklaagd door nabestaanden treinramp
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis is aangeklaagd door nabestaanden en slachtoffers van de grote treinramp op 28 februari. Het ongeluk kostte 57 mensen het leven en leidde tot grote woede in Griekenland. De nabestaanden houden de regeringsleider en een aantal andere ministers en ambtenaren verantwoordelijk voor de slechte staat van het spoor, waardoor het drama kon gebeuren.
Een passagierstrein botste die nacht frontaal op een goederentrein, omdat ze op hetzelfde spoor reden. De stationschef die de menselijke fout maakte, is opgepakt en zit vast in afwachting van zijn proces. Maar volgens de nabestaanden is hij niet de enige schuldige. Ze vinden dat de spoorwegbedrijven en de overheid de staat van de spoorwegen te lang hebben verwaarloosd. De stationschef werkte bijvoorbeeld met een zwaar verouderd systeem en de automatische seinen werkten al jaren niet.
Veel Grieken gingen na de ramp uit woede de straat op en trein- en stationspersoneel staakte dagenlang om hun ongenoegen te uiten. Mitsotakis erkende eerder dat er aanhoudende problemen zijn. Hij wil meer geld van de Europese Unie om het spoornetwerk te moderniseren en te kunnen onderhouden.
Komende zondag gaan de Grieken naar de stembus voor de parlementsverkiezingen. Mitsotakis en zijn conservatieve partij staan ver voor in de peilingen en de premier hoopt de komende vier jaar opnieuw zonder coalitiepartners te kunnen regeren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
10 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
11 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
11 uur geleden