Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse premier aangeklaagd door nabestaanden treinramp

Griekse premier aangeklaagd door nabestaanden treinramp

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis is aangeklaagd door nabestaanden en slachtoffers van de grote treinramp op 28 februari. Het ongeluk kostte 57 mensen het leven en leidde tot grote woede in Griekenland. De nabestaanden houden de regeringsleider en een aantal andere ministers en ambtenaren verantwoordelijk voor de slechte staat van het spoor, waardoor het drama kon gebeuren.

Een passagierstrein botste die nacht frontaal op een goederentrein, omdat ze op hetzelfde spoor reden. De stationschef die de menselijke fout maakte, is opgepakt en zit vast in afwachting van zijn proces. Maar volgens de nabestaanden is hij niet de enige schuldige. Ze vinden dat de spoorwegbedrijven en de overheid de staat van de spoorwegen te lang hebben verwaarloosd. De stationschef werkte bijvoorbeeld met een zwaar verouderd systeem en de automatische seinen werkten al jaren niet.

Veel Grieken gingen na de ramp uit woede de straat op en trein- en stationspersoneel staakte dagenlang om hun ongenoegen te uiten. Mitsotakis erkende eerder dat er aanhoudende problemen zijn. Hij wil meer geld van de Europese Unie om het spoornetwerk te moderniseren en te kunnen onderhouden.

Komende zondag gaan de Grieken naar de stembus voor de parlementsverkiezingen. Mitsotakis en zijn conservatieve partij staan ver voor in de peilingen en de premier hoopt de komende vier jaar opnieuw zonder coalitiepartners te kunnen regeren.

Meer uit Buitenland

Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

19 minuten geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

27 minuten geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

2 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

7 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

7 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

10 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

10 uur geleden