Griekse premier aangeklaagd door nabestaanden treinramp
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis is aangeklaagd door nabestaanden en slachtoffers van de grote treinramp op 28 februari. Het ongeluk kostte 57 mensen het leven en leidde tot grote woede in Griekenland. De nabestaanden houden de regeringsleider en een aantal andere ministers en ambtenaren verantwoordelijk voor de slechte staat van het spoor, waardoor het drama kon gebeuren.
Een passagierstrein botste die nacht frontaal op een goederentrein, omdat ze op hetzelfde spoor reden. De stationschef die de menselijke fout maakte, is opgepakt en zit vast in afwachting van zijn proces. Maar volgens de nabestaanden is hij niet de enige schuldige. Ze vinden dat de spoorwegbedrijven en de overheid de staat van de spoorwegen te lang hebben verwaarloosd. De stationschef werkte bijvoorbeeld met een zwaar verouderd systeem en de automatische seinen werkten al jaren niet.
Veel Grieken gingen na de ramp uit woede de straat op en trein- en stationspersoneel staakte dagenlang om hun ongenoegen te uiten. Mitsotakis erkende eerder dat er aanhoudende problemen zijn. Hij wil meer geld van de Europese Unie om het spoornetwerk te moderniseren en te kunnen onderhouden.
Komende zondag gaan de Grieken naar de stembus voor de parlementsverkiezingen. Mitsotakis en zijn conservatieve partij staan ver voor in de peilingen en de premier hoopt de komende vier jaar opnieuw zonder coalitiepartners te kunnen regeren.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
4 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden