Griekse premier aangeklaagd door nabestaanden treinramp
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis is aangeklaagd door nabestaanden en slachtoffers van de grote treinramp op 28 februari. Het ongeluk kostte 57 mensen het leven en leidde tot grote woede in Griekenland. De nabestaanden houden de regeringsleider en een aantal andere ministers en ambtenaren verantwoordelijk voor de slechte staat van het spoor, waardoor het drama kon gebeuren.
Een passagierstrein botste die nacht frontaal op een goederentrein, omdat ze op hetzelfde spoor reden. De stationschef die de menselijke fout maakte, is opgepakt en zit vast in afwachting van zijn proces. Maar volgens de nabestaanden is hij niet de enige schuldige. Ze vinden dat de spoorwegbedrijven en de overheid de staat van de spoorwegen te lang hebben verwaarloosd. De stationschef werkte bijvoorbeeld met een zwaar verouderd systeem en de automatische seinen werkten al jaren niet.
Veel Grieken gingen na de ramp uit woede de straat op en trein- en stationspersoneel staakte dagenlang om hun ongenoegen te uiten. Mitsotakis erkende eerder dat er aanhoudende problemen zijn. Hij wil meer geld van de Europese Unie om het spoornetwerk te moderniseren en te kunnen onderhouden.
Komende zondag gaan de Grieken naar de stembus voor de parlementsverkiezingen. Mitsotakis en zijn conservatieve partij staan ver voor in de peilingen en de premier hoopt de komende vier jaar opnieuw zonder coalitiepartners te kunnen regeren.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
5 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
8 uur geleden