Griekse politie zet traangas in tegen vluchtelingen op Lesbos
MYTILENE (ANP/RTR/AFP) - De Griekse politie heeft traangas ingezet tegen demonstrerende vluchtelingen uit het afgebrande kamp Moria. Honderden vluchtelingen wilden naar de haven van Mytilene optrekken, maar vonden de politie op hun weg.
De betogers scandeerden "vrijheid" en gooiden met stenen naar de agenten. "We willen weg van Moria", zei een ander niet ver van de plek waar een nieuw tijdelijk kamp uit de grond moet worden gestampt .
Sinds de branden in het kamp Moria slapen duizenden mensen al nachtenlang buiten, in portieken of langs de weg. Mensenrechtenorganisaties waarschuwen ondertussen voor oplopende spanningen tussen de vluchtelingen, lokale bewoners en de politie.
Vertraging
De opbouw van een vervangend kamp loopt vertraging op door bezwaren van de lokale autoriteiten. Toch gaat er volgens De Griekse minister van Migratie, Notis Mitarachi, later op zaterdag een kamp niet ver van Moria open met een capaciteit van 3000 vluchtelingen. "Snelle tests op het coronvirus zullen aan de ingang worden uitgevoerd", zei hij tegen Skai TV.
Volgens het ministerie hebben kwetsbare vluchtelingen voorrang. "We geven families prioriteit. Het zijn zespersoonstenten en het kamp zal etnisch opgedeeld worden. Het proces om mensen erin te krijgen, begint vandaag", aldus een woordvoerder van het departement op zaterdag.
Gebrek aan hulp
Ondertussen klaagt Griekenland over het gebrek aan hulp van Europa. Naast het sturen van geld hebben de andere landen te weinig gedaan. Eerdere pogingen om de vluchtelingen volgens quota te verdelen over andere lidstaten liepen stuk op verzet van rechtse regeringen in Hongarije en Polen.
Sommige landen hebben zich bereid verklaard wat vluchtelingen uit Moria op te nemen maar dat is bij lange niet genoeg, zeggen ook mensenrechten- en vluchtelingenorganisaties.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
9 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
11 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
21 uur geleden