Griekse politie verplaatst migranten naar nieuw kamp op Lesbos
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Op het eiland Lesbos heeft de Griekse politie donderdag duizenden vluchtelingen vanuit het kamp Moria naar een nieuw kamp overgebracht. Dat gebeurde meer dan een week nadat het vluchtelingenkamp grotendeels afbrandde en meer dan 12.000 mensen dakloos maakte.
Vanaf 07.00 uur donderdagochtend lokale tijd maakte de politie tent voor tent de slapende vluchtelingen wakker om hen naar de nieuwe locatie te brengen. "Het verloopt rustig en migranten stromen langzaam het nieuwe kamp binnen", zegt een ooggetuige tegen persbureau Reuters.
In het nieuwe tentenkamp Kara Tepe, vlak bij de haven Mytilene, is ruimte voor 5000 mensen. Sinds zaterdag heeft de Griekse overheid in samenwerking met de VN het kamp opgebouwd. Vanuit hier moeten de asielprocedures hervat worden.
Toch heerst bij een deel van de vluchtelingen de vrees dat zij ook in dit kamp lang moeten wachten voordat zij het eiland mogen verlaten en verdeeld zullen worden onder Europese landen.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
12 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
13 uur geleden