Griekse politie doorzoekt treinstation na dodelijke crash
LARISSA (ANP/AFP) - De Griekse politie heeft het treinstation van de stad Larissa doorzocht in het onderzoek naar de dodelijke treinbotsing van dinsdag. Volgens een woordvoerder zijn alle documenten meegenomen die van pas kunnen komen bij het onderzoek. Bij de treinramp kwamen zeker 57 mensen om het leven.
Een vrachttrein en een passagierstrein botsten in de buurt van Larissa frontaal op elkaar. Een stationschef die de taak had de treinen naar de juiste sporen te leiden, heeft volgens de Griekse regering toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid. Het lopende onderzoek is volgens justitie gericht op het voorbereiden van een mogelijke strafprocedure tegen leden van het management van het betrokken treinbedrijf Hellenic Train.
Na het ongeluk heerst niet alleen verdriet, maar ook woede. Donderdag was er een protest bij het hoofdkantoor van Hellenic Train in de Griekse hoofdstad Athene. Het treinverkeer lag bovendien plat door een staking van de Griekse treinmedewerkers. Zij protesteerden zo tegen het wanbeleid dat volgens hen heeft bijgedragen aan de fatale botsing.
Er zijn meer protesten aangekondigd. Vrijdagavond worden naar verwachting op verschillende plekken in Griekenland 'stille demonstraties' gehouden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
6 uur geleden