Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse politie doorzoekt treinstation na dodelijke crash

Griekse politie doorzoekt treinstation na dodelijke crash

LARISSA (ANP/AFP) - De Griekse politie heeft het treinstation van de stad Larissa doorzocht in het onderzoek naar de dodelijke treinbotsing van dinsdag. Volgens een woordvoerder zijn alle documenten meegenomen die van pas kunnen komen bij het onderzoek. Bij de treinramp kwamen zeker 57 mensen om het leven.

Een vrachttrein en een passagierstrein botsten in de buurt van Larissa frontaal op elkaar. Een stationschef die de taak had de treinen naar de juiste sporen te leiden, heeft volgens de Griekse regering toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid. Het lopende onderzoek is volgens justitie gericht op het voorbereiden van een mogelijke strafprocedure tegen leden van het management van het betrokken treinbedrijf Hellenic Train.

Na het ongeluk heerst niet alleen verdriet, maar ook woede. Donderdag was er een protest bij het hoofdkantoor van Hellenic Train in de Griekse hoofdstad Athene. Het treinverkeer lag bovendien plat door een staking van de Griekse treinmedewerkers. Zij protesteerden zo tegen het wanbeleid dat volgens hen heeft bijgedragen aan de fatale botsing.

Er zijn meer protesten aangekondigd. Vrijdagavond worden naar verwachting op verschillende plekken in Griekenland 'stille demonstraties' gehouden.

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

5 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

5 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

6 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

8 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

9 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

9 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

10 uur geleden