Griekse politie doorzoekt treinstation na dodelijke crash
LARISSA (ANP/AFP) - De Griekse politie heeft het treinstation van de stad Larissa doorzocht in het onderzoek naar de dodelijke treinbotsing van dinsdag. Volgens een woordvoerder zijn alle documenten meegenomen die van pas kunnen komen bij het onderzoek. Bij de treinramp kwamen zeker 57 mensen om het leven.
Een vrachttrein en een passagierstrein botsten in de buurt van Larissa frontaal op elkaar. Een stationschef die de taak had de treinen naar de juiste sporen te leiden, heeft volgens de Griekse regering toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid. Het lopende onderzoek is volgens justitie gericht op het voorbereiden van een mogelijke strafprocedure tegen leden van het management van het betrokken treinbedrijf Hellenic Train.
Na het ongeluk heerst niet alleen verdriet, maar ook woede. Donderdag was er een protest bij het hoofdkantoor van Hellenic Train in de Griekse hoofdstad Athene. Het treinverkeer lag bovendien plat door een staking van de Griekse treinmedewerkers. Zij protesteerden zo tegen het wanbeleid dat volgens hen heeft bijgedragen aan de fatale botsing.
Er zijn meer protesten aangekondigd. Vrijdagavond worden naar verwachting op verschillende plekken in Griekenland 'stille demonstraties' gehouden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
42 minuten geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
9 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
10 uur geleden