Griekse media: negen mogelijke smokkelaars opgepakt na bootramp
PYLOS (ANP/AFP/DPA) - De Griekse autoriteiten hebben negen Egyptenaren gearresteerd na de ramp met een migrantenboot woensdag voor de kust van Griekenland, waarbij zeker 78 mensen om het leven kwamen. Volgens Griekse media wordt deze groep overlevenden beschuldigd van het smokkelen van migranten en het vormen van een criminele organisatie. Het schip kapseisde en zonk, waarbij volgens de Grieken mogelijk meer dan vijfhonderd mensen stierven.
Ook de kapitein van de overbelaste boot zou volgens persbureau AFP bij de arrestanten horen. Om meer over de toedracht van de tragedie te weten te komen, ondervragen de autoriteiten ook nog steeds overlevenden. In totaal werden 104 opvarenden gered.
Volgens de website Philenews zou het schip, een oude vissersboot, leeg vanuit Egypte zijn vertrokken, waarna in Libië de migranten aan boord gingen en zij de zee op gingen richting Italië. Onder de opvarenden zouden ongeveer honderd kinderen zijn geweest.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
28 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
7 uur geleden