Griekse media: negen mogelijke smokkelaars opgepakt na bootramp
PYLOS (ANP/AFP/DPA) - De Griekse autoriteiten hebben negen Egyptenaren gearresteerd na de ramp met een migrantenboot woensdag voor de kust van Griekenland, waarbij zeker 78 mensen om het leven kwamen. Volgens Griekse media wordt deze groep overlevenden beschuldigd van het smokkelen van migranten en het vormen van een criminele organisatie. Het schip kapseisde en zonk, waarbij volgens de Grieken mogelijk meer dan vijfhonderd mensen stierven.
Ook de kapitein van de overbelaste boot zou volgens persbureau AFP bij de arrestanten horen. Om meer over de toedracht van de tragedie te weten te komen, ondervragen de autoriteiten ook nog steeds overlevenden. In totaal werden 104 opvarenden gered.
Volgens de website Philenews zou het schip, een oude vissersboot, leeg vanuit Egypte zijn vertrokken, waarna in Libië de migranten aan boord gingen en zij de zee op gingen richting Italië. Onder de opvarenden zouden ongeveer honderd kinderen zijn geweest.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
2 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
6 uur geleden