Griekse media: negen mogelijke smokkelaars opgepakt na bootramp
PYLOS (ANP/AFP/DPA) - De Griekse autoriteiten hebben negen Egyptenaren gearresteerd na de ramp met een migrantenboot woensdag voor de kust van Griekenland, waarbij zeker 78 mensen om het leven kwamen. Volgens Griekse media wordt deze groep overlevenden beschuldigd van het smokkelen van migranten en het vormen van een criminele organisatie. Het schip kapseisde en zonk, waarbij volgens de Grieken mogelijk meer dan vijfhonderd mensen stierven.
Ook de kapitein van de overbelaste boot zou volgens persbureau AFP bij de arrestanten horen. Om meer over de toedracht van de tragedie te weten te komen, ondervragen de autoriteiten ook nog steeds overlevenden. In totaal werden 104 opvarenden gered.
Volgens de website Philenews zou het schip, een oude vissersboot, leeg vanuit Egypte zijn vertrokken, waarna in Libië de migranten aan boord gingen en zij de zee op gingen richting Italië. Onder de opvarenden zouden ongeveer honderd kinderen zijn geweest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
4 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
6 uur geleden