Griekse horeca mogen vanaf 25 mei weer open
ATHENE (ANP/RTR) - Griekse restaurants en café's mogen vanaf 25 mei hun deuren weer openen voor gasten, maakte de regering zaterdag bekend. Aanvankelijk wilde de Griekse overheid de horeca pas een week later heropenen.
Griekenland, dat economisch erg afhankelijk is van toerisme, stevent daarmee af op een heropening voor het hoogseizoen. De versoepeling volgt op een positief advies van het Griekse ministerie van Volksgezondheid. The Guardian meldt dat vele Atheense restaurant- en kroegbazen zich na de bekendmaking naar hun etablissement haastten.
Zondag gingen duizenden gelovige Grieken voor het eerst in lange tijd weer naar de kerk. Door de lockdown die in medio maart inging konden Grieks-orthodoxe christenen behalve de zondagsmissen ook Pasen, hun belangrijkste godsdienstige feest, niet samen vieren.
Stranden
Zaterdag werden in het Mediterraanse land meer dan vijfhonderd stranden weer vrijgegeven., waarvan veel Grieken gebruik maakten. Wel gelden op de stranden nog maatregelen. Zo mogen er niet meer dan veertig mensen op 1000 vierkante meter strand, en moeten parasols minstens 4 meter uit elkaar staan.
Volgens de officiële cijfers, bijgehouden door Johns Hopkins University, zijn er in Griekenland 2819 mensen besmet met het nieuwe coronavirus en zijn er daarvan 162 overleden.
Meer uit Buitenland
ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
2 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
5 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
5 uur geleden