Griekse horeca mogen vanaf 25 mei weer open
ATHENE (ANP/RTR) - Griekse restaurants en café's mogen vanaf 25 mei hun deuren weer openen voor gasten, maakte de regering zaterdag bekend. Aanvankelijk wilde de Griekse overheid de horeca pas een week later heropenen.
Griekenland, dat economisch erg afhankelijk is van toerisme, stevent daarmee af op een heropening voor het hoogseizoen. De versoepeling volgt op een positief advies van het Griekse ministerie van Volksgezondheid. The Guardian meldt dat vele Atheense restaurant- en kroegbazen zich na de bekendmaking naar hun etablissement haastten.
Zondag gingen duizenden gelovige Grieken voor het eerst in lange tijd weer naar de kerk. Door de lockdown die in medio maart inging konden Grieks-orthodoxe christenen behalve de zondagsmissen ook Pasen, hun belangrijkste godsdienstige feest, niet samen vieren.
Stranden
Zaterdag werden in het Mediterraanse land meer dan vijfhonderd stranden weer vrijgegeven., waarvan veel Grieken gebruik maakten. Wel gelden op de stranden nog maatregelen. Zo mogen er niet meer dan veertig mensen op 1000 vierkante meter strand, en moeten parasols minstens 4 meter uit elkaar staan.
Volgens de officiële cijfers, bijgehouden door Johns Hopkins University, zijn er in Griekenland 2819 mensen besmet met het nieuwe coronavirus en zijn er daarvan 162 overleden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een toestel van Austrian Airlines dat onderweg was van Tel Aviv naar Wenen, is zondag uitgeweken naar de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Bemanningsleden besloten in Sofia te landen nadat ze een bommelding hadden ontvangen toen het vliegtuig Roemenië naderde, aldus het Bulgaarse ministerie van Transport.
4 uur geledenWAINWRIGHT (ANP/RTR) - Bij de dodelijke brand op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn bijna veertig mensen gewond geraakt. Zeker negentien van hen verkeren in kritieke toestand, meldt de staatspremier van Alberta, Danielle Smith, zondag. Eerder was al bekendgemaakt dat vier militairen zijn omgekomen bij de brand.
4 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
8 uur geleden