Griekse grenswacht vindt 92 blote migranten, beschuldigt Turkije
ATHENE (ANP/DPA) - De Griekse grenspolitie heeft vrijdag op de oever van de Evros, de grensrivier tussen Griekenland en Turkije, 92 naakte migranten aangetroffen. De groep zou daar zijn achtergelaten door Turkse grenswachten, schrijft de Griekse krant Kathimerini op basis van een verklaring die de autoriteiten zaterdag deden uitgaan.
De migranten zouden aan de grenspolitie hebben verteld dat Turkse agenten ze naar de Evros hadden gereden en ze vervolgens met bootjes naar de Griekse zijde hadden overgezet. Daar werden ze achtergelaten zonder kleren en andere bezittingen. De Griekse minister van Migratie, Notis Mitarakis, publiceerde op Twitter een foto van de naakte mannen die tevoorschijn komen uit het struikgewas, en noemde het "een schande voor de beschaving".
Griekenland beschuldigt Turkije er geregeld van dat het migranten dwingt om de grens over te steken. Turkije beschuldigt Griekenland er op zijn beurt van migranten 'terug te duwen' naar Turkije. Die zogeheten push-backs, die ook op zee plaatsvinden, zijn volgens Europees recht verboden, omdat mensen zo geen kans krijgen om asiel aan te vragen.
De landgrens tussen Griekenland en Turkije is zo'n 220 kilometer lang en loopt vrijwel volledig langs de Evros. Langs 40 kilometer staat aan Griekse zijde een grenshek. De regering in Athene is voornemens dat door te trekken langs de hele grens.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
2 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
10 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
16 uur geleden