Griekse dorpen in de buurt van Athene ontruimd wegens branden
ATHENE (ANP/DPA/RTR) - Door de krachtige wind is een bosbrandje ten noordoosten van Athene dinsdagavond uitgegroeid tot een dreigende natuurramp. De dikke rookwolken waren overal in de Griekse hoofdstad te zien. Volgens de lokale media zijn vier dorpen in de buurt van de berg Penteli, waar het vuur zich razendsnel verspreidde, ontruimd. De wegen in de omgeving zijn afgesloten.
Een woordvoerder van de brandweer sprak op de nationale radio van een "hachelijke situatie". Vijftien blusvliegtuigen en negen helikopters hielpen de honderden brandweerlieden en vrijwilligers bij het bestrijden van de vuurzee, die zich inmiddels op meerdere fronten over kilometers heeft uitgestrekt. Toen het donker werd, moesten de piloten hun toestellen uit veiligheidsoverwegingen aan de grond zetten.
Uit het noorden van Griekenland is meer brandweerpersoneel onderweg naar Athene om te helpen bij de werkzaamheden. Ook Roemenië heeft mensen gestuurd, andere landen zenden materieel.
In de zomer van 2021 werden de regio Penteli en veel andere streken in Griekenland ook al zwaar getroffen door branden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
38 minuten geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
6 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
7 uur geleden