Griekse dorpen in de buurt van Athene ontruimd wegens branden
ATHENE (ANP/DPA/RTR) - Door de krachtige wind is een bosbrandje ten noordoosten van Athene dinsdagavond uitgegroeid tot een dreigende natuurramp. De dikke rookwolken waren overal in de Griekse hoofdstad te zien. Volgens de lokale media zijn vier dorpen in de buurt van de berg Penteli, waar het vuur zich razendsnel verspreidde, ontruimd. De wegen in de omgeving zijn afgesloten.
Een woordvoerder van de brandweer sprak op de nationale radio van een "hachelijke situatie". Vijftien blusvliegtuigen en negen helikopters hielpen de honderden brandweerlieden en vrijwilligers bij het bestrijden van de vuurzee, die zich inmiddels op meerdere fronten over kilometers heeft uitgestrekt. Toen het donker werd, moesten de piloten hun toestellen uit veiligheidsoverwegingen aan de grond zetten.
Uit het noorden van Griekenland is meer brandweerpersoneel onderweg naar Athene om te helpen bij de werkzaamheden. Ook Roemenië heeft mensen gestuurd, andere landen zenden materieel.
In de zomer van 2021 werden de regio Penteli en veel andere streken in Griekenland ook al zwaar getroffen door branden.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
51 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden