Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse dorpen in de buurt van Athene ontruimd wegens branden

Griekse dorpen in de buurt van Athene ontruimd wegens branden

ATHENE (ANP/DPA/RTR) - Door de krachtige wind is een bosbrandje ten noordoosten van Athene dinsdagavond uitgegroeid tot een dreigende natuurramp. De dikke rookwolken waren overal in de Griekse hoofdstad te zien. Volgens de lokale media zijn vier dorpen in de buurt van de berg Penteli, waar het vuur zich razendsnel verspreidde, ontruimd. De wegen in de omgeving zijn afgesloten.

Een woordvoerder van de brandweer sprak op de nationale radio van een "hachelijke situatie". Vijftien blusvliegtuigen en negen helikopters hielpen de honderden brandweerlieden en vrijwilligers bij het bestrijden van de vuurzee, die zich inmiddels op meerdere fronten over kilometers heeft uitgestrekt. Toen het donker werd, moesten de piloten hun toestellen uit veiligheidsoverwegingen aan de grond zetten.

Uit het noorden van Griekenland is meer brandweerpersoneel onderweg naar Athene om te helpen bij de werkzaamheden. Ook Roemenië heeft mensen gestuurd, andere landen zenden materieel.

In de zomer van 2021 werden de regio Penteli en veel andere streken in Griekenland ook al zwaar getroffen door branden.

Meer uit Buitenland

Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

3 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

3 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

5 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

7 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

10 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

13 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

13 uur geleden