Griekse bondscoach hekelt Spaanse arbiter na duel met Oranje
ATHENE (ANP) - Gustavo Poyet, bondscoach van Griekenland, had na de nederlaag tegen het Nederlands elftal (0-1) geen goed woord over voor scheidsrechter Alejandro Hernández. De Spanjaard floot in de slotfase van het duel in de EK-kwalificatie voor een strafschop. Daardoor kon Virgil van Dijk zijn ploeg in blessuretijd richting het EK in Duitsland schieten.
Hernández greep in nadat aanvaller Vangelis Pavlidis, topscorer van AZ, Denzel Dumfries had geraakt. De videoscheidsrechter twijfelde of het wel een strafschop was en riep zijn collega naar de kant. Hernández zag de beelden even terug op een televisiescherm, maar bleef tot afgrijzen van Poyet bij zijn beslissing
"In negentig van de honderd gevallen draait de scheidsrechter zijn beslissing terug", zei Poyet. "De videoscheidsrechter roept hem naar de kant omdat hij denkt dat het geen strafschop is. Ik ben benieuwd of de scheidsrechter ook zo fluit als Real Madrid tijdens een thuiswedstrijd op die manier een penalty tegen dreigt te krijgen. Ik heb na afloop gezegd dat hij een vreselijke wedstrijd heeft gefloten."
Meelevend
Poyet leefde erg mee tijdens de wedstrijd. Hij deed denken aan Diego Simeone, de fanatieke trainer van Atlético Madrid. De coach uit Uruguay stond voortdurend langs de lijn te schreeuwen. Hij maakte de gekste sprongen en dreigde soms het veld in te lopen.
Poyet snapte ook niet waarom Oranje in de 28e minuut een strafschop kreeg nadat Van Dijk naar de grond was getrokken. "Als hij niet had gefloten, dan had de videoscheidsrechter hem niet gecorrigeerd", zei de Griekse bondscoach over de penalty die Wout Weghorst miste.
Hernández werd diep in blessuretijd nog een keer door de videoscheidsrechter naar de kant geroepen. De VAR vermoedde dat Brian Brobbey een strafschop verdiende. Maar Hernández bleef opnieuw achter zijn beslissing staan en wees niet voor de derde keer naar de strafschopstip. "Voor mij is het heel simpel", zei bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal. "Ik ken Poyet een beetje en hij leeft altijd erg fanatiek mee. Maar wij hadden hier geen twee maar drie strafschoppen moeten krijgen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
3 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden