Griekse boeren houden dinsdag groot tractorprotest in Athene
ATHENE (ANP) - Griekse boeren maken zich op voor een grote protestactie in Athene. De krant Kathimerini bericht dat dinsdag duizenden actievoerders worden verwacht in de hoofdstad.
De boeren eisen onder meer lagere brandstof- en elektriciteitskosten en aanpassingen aan het Europese landbouwbeleid. Minister Michalis Chrisochoidis (Burgerbescherming) voelde aanvankelijk niets voor een demonstratie met tractoren, maar de autoriteiten besloten uiteindelijk dat het protest toch mag doorgaan. Ze willen volgens de krant voorkomen dat de spanningen nog verder oplopen.
Ook in veel andere Europese landen hebben boeren dit jaar gedemonstreerd. Uit peilingen komt naar voren dat veel Grieken sympathiseren met de boeren. De acties in Athene vallen dinsdag samen met een bezoek van Europees parlementsvoorzitter Roberta Metsola aan de stad. Zij gaat het parlement toespreken en heeft een afspraak met premier Kyriakos Mitsotakis.
Meer uit Buitenland
WILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
9 uur geleden