Griekse boeren houden dinsdag groot tractorprotest in Athene
ATHENE (ANP) - Griekse boeren maken zich op voor een grote protestactie in Athene. De krant Kathimerini bericht dat dinsdag duizenden actievoerders worden verwacht in de hoofdstad.
De boeren eisen onder meer lagere brandstof- en elektriciteitskosten en aanpassingen aan het Europese landbouwbeleid. Minister Michalis Chrisochoidis (Burgerbescherming) voelde aanvankelijk niets voor een demonstratie met tractoren, maar de autoriteiten besloten uiteindelijk dat het protest toch mag doorgaan. Ze willen volgens de krant voorkomen dat de spanningen nog verder oplopen.
Ook in veel andere Europese landen hebben boeren dit jaar gedemonstreerd. Uit peilingen komt naar voren dat veel Grieken sympathiseren met de boeren. De acties in Athene vallen dinsdag samen met een bezoek van Europees parlementsvoorzitter Roberta Metsola aan de stad. Zij gaat het parlement toespreken en heeft een afspraak met premier Kyriakos Mitsotakis.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.
50 minuten geledenÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Deze bondgenoten mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens. In geval van "crisis" kunnen die wapens ook in de partnerlanden worden gestationeerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.
1 uur geledenÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk gaat zijn kernwapenarsenaal vergroten. Het NAVO-land heeft nu nog ongeveer 290 exemplaren van het ultieme wapen, maar president Emmanuel Macron heeft opdracht gegeven om dat aantal uit te breiden, zei hij in een langverwachte toespraak. Bondgenoten kunnen volgens Macron ook gaan meedoen met nucleaire oefeningen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Ook de vrouw van de gedode Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen door de luchtaanvallen op het land. Staatsmedia melden dat Mansoureh Khojasteh Bagherzadeh is bezweken aan de verwondingen die ze daarbij opliep. Ze was 79 jaar.
2 uur geleden