Griekse arbiters weigeren te fluiten uit angst voor veiligheid
ATHENE (ANP) - Griekse scheidsrechters, grensrechters en andere officials weigeren nog langer wedstrijden uit de nationale competitie (Super League) te leiden. Ze vrezen voor hun veiligheid.
Scheidsrechters in Griekenland zijn vaak het doelwit van gewelddadige aanvallen door fans en bij sommigen zijn ook hun huizen en voertuigen in brand gestoken. Vorige maand werd een brandbom naar de winkel van arbiter Andreas Gamaris in Athene gegooid. Enkele dagen geleden ontving een andere scheidsrechter, Tasos Papapetrou, doodsbedreigingen nadat hij een competitieduel had geleid.
"In de afgelopen jaren zijn Griekse en buitenlandse scheidsrechters een permanent doelwit geweest", schrijven de scheidsrechters van de Super League in een gezamenlijke brief aan de scheidsrechterscommissie van de Griekse voetbalbond. "Bedreigingen, verbale en fysieke aanvallen en pesten zijn slechts enkele van de problemen die ons voetbal giftig hebben gemaakt. Als gevolg hiervan hebben we besloten om geen enkele wedstrijd te leiden, totdat de omstandigheden geschikt zijn voor onze eigen veiligheid. Met deze actie willen we onszelf en onze families beschermen."
De Griekse voetbalbond heeft nog niet op de brief gereageerd.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
7 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
8 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
19 uur geleden