Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekse arbiters weigeren te fluiten uit angst voor veiligheid

Griekse arbiters weigeren te fluiten uit angst voor veiligheid

ATHENE (ANP) - Griekse scheidsrechters, grensrechters en andere officials weigeren nog langer wedstrijden uit de nationale competitie (Super League) te leiden. Ze vrezen voor hun veiligheid.

Scheidsrechters in Griekenland zijn vaak het doelwit van gewelddadige aanvallen door fans en bij sommigen zijn ook hun huizen en voertuigen in brand gestoken. Vorige maand werd een brandbom naar de winkel van arbiter Andreas Gamaris in Athene gegooid. Enkele dagen geleden ontving een andere scheidsrechter, Tasos Papapetrou, doodsbedreigingen nadat hij een competitieduel had geleid.

"In de afgelopen jaren zijn Griekse en buitenlandse scheidsrechters een permanent doelwit geweest", schrijven de scheidsrechters van de Super League in een gezamenlijke brief aan de scheidsrechterscommissie van de Griekse voetbalbond. "Bedreigingen, verbale en fysieke aanvallen en pesten zijn slechts enkele van de problemen die ons voetbal giftig hebben gemaakt. Als gevolg hiervan hebben we besloten om geen enkele wedstrijd te leiden, totdat de omstandigheden geschikt zijn voor onze eigen veiligheid. Met deze actie willen we onszelf en onze families beschermen."

De Griekse voetbalbond heeft nog niet op de brief gereageerd.

Meer uit Voetbal

AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

1 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

2 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

2 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

3 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

4 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

8 uur geleden