Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland wil huishoudens financieel extra ondersteunen

Griekenland wil huishoudens financieel extra ondersteunen

ATHENE (ANP/RTR) - Griekenland komt naar verwachting met extra financiële hulp voor huishoudens. Ingewijden meldden aan persbureau Reuters dat premier Kyriakos Mitsotakis mogelijk zaterdag al met een reeks maatregelen komt om mensen te helpen de gevolgen van de hogere energiekosten en opgelopen inflatie het hoofd te bieden.

Een piek in de aardgasprijzen na de Russische invasie in Oekraïne heeft een grote energiecrisis in heel Europa veroorzaakt. Verscheidene regeringen drukken miljardensteun door om huishoudens en nutsbedrijven te beschermen tegen de stijgende kosten. Griekenland heeft sinds vorig jaar al ongeveer 8 miljard euro uitgegeven aan subsidies voor energierekeningen.

De conservatieve Mitsotakis, die in 2023 parlementsverkiezingen moet houden, zal tijdens zijn jaarlijkse toespraak over het economisch beleid beloven de financiële steun tot minstens het einde van het jaar te handhaven, aldus ingewijden. Geholpen door beter dan verwachte inkomsten uit het toerisme dit jaar heeft Griekenland besloten de extra begrotingsruimte te gebruiken om subsidies voor elektriciteitsrekeningen te financieren. Mitsotakis zal naar verwachting ook een zespuntenplan aankondigen om jongeren te helpen een huis te huren of te kopen.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

2 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

3 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

6 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

6 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

7 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

8 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

8 uur geleden