Griekenland wil huishoudens financieel extra ondersteunen
ATHENE (ANP/RTR) - Griekenland komt naar verwachting met extra financiële hulp voor huishoudens. Ingewijden meldden aan persbureau Reuters dat premier Kyriakos Mitsotakis mogelijk zaterdag al met een reeks maatregelen komt om mensen te helpen de gevolgen van de hogere energiekosten en opgelopen inflatie het hoofd te bieden.
Een piek in de aardgasprijzen na de Russische invasie in Oekraïne heeft een grote energiecrisis in heel Europa veroorzaakt. Verscheidene regeringen drukken miljardensteun door om huishoudens en nutsbedrijven te beschermen tegen de stijgende kosten. Griekenland heeft sinds vorig jaar al ongeveer 8 miljard euro uitgegeven aan subsidies voor energierekeningen.
De conservatieve Mitsotakis, die in 2023 parlementsverkiezingen moet houden, zal tijdens zijn jaarlijkse toespraak over het economisch beleid beloven de financiële steun tot minstens het einde van het jaar te handhaven, aldus ingewijden. Geholpen door beter dan verwachte inkomsten uit het toerisme dit jaar heeft Griekenland besloten de extra begrotingsruimte te gebruiken om subsidies voor elektriciteitsrekeningen te financieren. Mitsotakis zal naar verwachting ook een zespuntenplan aankondigen om jongeren te helpen een huis te huren of te kopen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
45 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
3 uur geleden