Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland verhoogt minimumloon per 1 mei

Griekenland verhoogt minimumloon per 1 mei

ATHENE (ANP/RTR) - Griekenland verhoogt per 1 mei voor de tweede keer dit jaar het minimumloon. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eist de hard oplopende inflatie zijn tol op de inkomens van huishoudens en is ingrijpen daarom nodig.

"Vanaf 1 mei zal het basisloon met 50 euro per maand stijgen tot 713 euro per maand", zei Mitsotakis in een televisietoespraak. De conservatieve regering verhoogde het maandelijkse bruto minimumloon in januari al met ongeveer 2 procent tot 663 euro. Met de nieuwe loonstap gaat het minimumloon met bijna 10 procent omhoog.

De inflatie in Griekenland liep in maart op tot 8,9 procent en bereikte daarmee het hoogste niveau in 27 jaar. Vooral de torenhoge energiekosten zet het inkomen van de huishoudens onder druk. De aardgasprijzen zijn op jaarbasis met 68 procent gestegen. Stroom kost nu krap 80 procent meer dan een jaar eerder.

Protesten

Eerder deze maand gingen duizenden mensen in Athene de straat op om te protesteren tegen de impact van de hard oplopende prijzen. Mitsotakis erkende daarop dat de lonen in het land laag zijn. Volgens hem zijn ook "de wonden van de tienjarige financiële crisis nog niet geheeld". De wereldwijde inflatiegolf treft volgens de premier in de eerste plaats de lage inkomens en de werklozen. "Mijn besluit van vandaag is op hen gericht", sprak Mitsotakis.

De regering heeft sinds vorig jaar ongeveer 4 miljard euro uitgegeven aan subsidies voor elektriciteitsrekeningen van huishoudens, bedrijven en boeren. Eerder deze week beloofde Athene met meer maatregelen te komen als hulp uit Brussel uitblijft.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

59 minuten geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

2 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

6 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Forse stijging phishing rond boekingssites, ziet Fraudehelpdesk

APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.

23 uur geleden
Waarde bitcoin zakt na banenrapport VS onder de 80.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.

1 dag geleden
Rechter VS handhaaft verbod AI-naaktbeelden ondanks verzet Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.

1 dag geleden