Griekenland stelt huwelijk open voor stellen van gelijk geslacht
ATHENE (ANP/RTR) - Griekenland stelt het huwelijk open voor stellen van gelijk geslacht. Ook mogen homostellen kinderen adopteren. Activisten hebben jarenlang voor dit recht gestreden en vierden de stemmingsuitslag op de stoep van het parlement. Zodra de wet is gepubliceerd in het staatsblad, is hij van kracht.
De wet kon rekenen op een krappe meerderheid: 176 van de 300 parlementariërs stemden voor. De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis heeft zich hard gemaakt voor het huwelijk, maar kreeg niet al zijn partijgenoten mee. Een deel van de volksvertegenwoordigers van Nea Dimokratia onthield zich van stemming of stemde tegen.
Griekenland is het eerste orthodox-christelijke land waar homostellen mogen trouwen. De kerk is daarop tegen en heeft zich tegen de openstelling verzet.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
1 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
6 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
7 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
9 uur geleden