Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland schort verwerking asielverzoeken Noord-Afrikanen op

Griekenland schort verwerking asielverzoeken Noord-Afrikanen op

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland schort de behandeling van asielverzoeken van Noord-Afrikaanse migranten voor drie maanden op. Het besluit volgt na een stijging in het aantal aankomsten op het eiland Kreta, aldus premier Kyriakos Mitsotakis.

"De weg naar Griekenland wordt afgesloten. Alle migranten die illegaal binnenkomen zullen worden gearresteerd en vastgehouden", verklaarde Mitsotakis in het parlement. Hij voegde eraan toe dat het parlement donderdag over het plan stemt. Mitsotakis' partij heeft een kleine meerderheid in de volksvertegenwoordiging.

De regeringsleider sprak van een "noodsituatie" die "buitengewone maatregelen vereist". Die moeten volgens hem een "krachtig signaal" afgeven aan zowel mensensmokkelaars als hun potentiële klanten.

Toerisme

In de afgelopen dagen arriveerden meer dan 2000 migranten op Kreta. Dat heeft geleid tot woede onder lokale autoriteiten en ondernemers in de toerisme-industrie. Volgens de kustwacht zijn dit jaar 7300 asielzoekers aangekomen op het populaire vakantie-eiland Kreta en het veel kleinere Gavdos. Vorig jaar waren dat er minder dan 5000.

Griekenland wil ook de migrantenstromen vanuit Libië indammen in samenwerking met de twee rivaliserende regeringen in dat land. De Griekse minister van Binnenlandse Zaken was dinsdag samen met de EU-commissaris voor Migratie en ambtgenoten uit Italië en Malta naar Libië afgereisd om over migratie te praten, maar de delegatie werd weggestuurd door de Oost-Libische autoriteiten.

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

3 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

3 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

4 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

5 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

5 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

6 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

8 uur geleden