Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland ontslaat politiechef in nasleep van treinramp

Griekenland ontslaat politiechef in nasleep van treinramp

ATHENE (ANP/AFP) - In Griekenland is het hoofd van de politie ontslagen na kritiek op het politieoptreden tijdens de grote demonstraties na de dodelijke treinramp van eind februari.

Eerder deze week waren beelden opgedoken waarop te zien is hoe agenten vreedzame demonstranten hardhandig aanpakken. Een andere video toonde hoe een politievoertuig demonstranten bewust aanreed.

Hoewel premier Kyriakos Mitsotakis geen specifieke reden geeft voor het ontslag van politiechef Constantinos Skoumas, zei zijn woordvoerder dat "de aanstelling van een nieuwe chef moet leiden tot een efficiënter optreden van de politie en een betere veiligheid voor burgers."

Bij de treinramp van 28 februari, waarbij een passagierstrein en een vrachttrein frontaal botsten in de buurt van het stadje Larissa, kwamen 57 mensen om. Sindsdien is het erg onrustig in Griekenland. Demonstranten vinden dat de regering schuld treft omdat jarenlang wanbeleid heeft geleid tot een erbarmelijke staat van de Griekse spoorwegen.

Meer uit Buitenland

Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

5 minuten geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

2 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

2 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

2 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

3 uur geleden
Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

4 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

5 uur geleden