Griekenland ontslaat politiechef in nasleep van treinramp
ATHENE (ANP/AFP) - In Griekenland is het hoofd van de politie ontslagen na kritiek op het politieoptreden tijdens de grote demonstraties na de dodelijke treinramp van eind februari.
Eerder deze week waren beelden opgedoken waarop te zien is hoe agenten vreedzame demonstranten hardhandig aanpakken. Een andere video toonde hoe een politievoertuig demonstranten bewust aanreed.
Hoewel premier Kyriakos Mitsotakis geen specifieke reden geeft voor het ontslag van politiechef Constantinos Skoumas, zei zijn woordvoerder dat "de aanstelling van een nieuwe chef moet leiden tot een efficiënter optreden van de politie en een betere veiligheid voor burgers."
Bij de treinramp van 28 februari, waarbij een passagierstrein en een vrachttrein frontaal botsten in de buurt van het stadje Larissa, kwamen 57 mensen om. Sindsdien is het erg onrustig in Griekenland. Demonstranten vinden dat de regering schuld treft omdat jarenlang wanbeleid heeft geleid tot een erbarmelijke staat van de Griekse spoorwegen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
6 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
8 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
10 uur geleden