Griekenland neemt paspoorten in van Nederlandse activisten
ATHENE (ANP) - De paspoorten van de Nederlandse activisten die zelf vluchtelingen willen ophalen op Lesbos, zijn ingenomen door de Griekse autoriteiten. De negen mensen van de organisatie We Gaan Ze Halen die in het vliegtuig zaten, zijn op het vliegveld van Athene een voor een verhoord. Het vliegtuig zelf is al doorgevlogen, waarschijnlijk naar Duitsland, laat de actiegroep weten.
"We hebben nog steeds niets gehoord waarom de permissie om naar Lesbos te vliegen is ingetrokken. De vliegmaatschappij kon ons wel vertellen dat het een politiek besluit was", schrijft artiest Tinkebell op Twitter. Tinkebell, het pseudoniem van Katinka Simonse, is een van de meegevlogen activisten. De woordvoerder van de actiegroep bevestigt haar lezing.
Tinkebell schreef dat de politie in Griekenland niet weet waarom het vliegtuig op het laatste moment naar Athene moest uitwijken. "Ze kijken nu of er een andere boot of vlucht geregeld kan worden zodat we alsnog kunnen gaan." Later twitterde ze: "nu worden we allemaal op covid getest. daarna ‘you are free to go’."
Het door de actiegroep We Gaan Ze Halen gecharterde vliegtuig vertrok maandagochtend uit Nederland. Hun doel is om 189 vluchtelingen op te halen uit voormalig kamp Moria. Dat kamp werd enkele weken geleden verwoest door een brand. Nederland besloot vijftig alleenstaande kinderen en vijftig kwetsbare migranten op te vangen. De actiegroep vindt dat te weinig. Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel) keurde het plan vrijdag af, liet ze in een brief aan de actiegroep weten.
Het Nederlandse ministerie van Justitie en Veiligheid zegt geen contact te hebben gehad met de Grieken over de vlucht. De strekking van de brief die de staatssecretaris vrijdag aan de actiegroep stuurde, is wel met de Grieken gedeeld. Dat het toestel moest uitwijken naar Athene, is "een zaak van de Grieken", zegt een woordvoerder van het ministerie.
Meer uit Binnenland
BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
55 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.
4 uur geleden