Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland neemt paspoorten in van Nederlandse activisten

Griekenland neemt paspoorten in van Nederlandse activisten

ATHENE (ANP) - De paspoorten van de Nederlandse activisten die zelf vluchtelingen willen ophalen op Lesbos, zijn ingenomen door de Griekse autoriteiten. De negen mensen van de organisatie We Gaan Ze Halen die in het vliegtuig zaten, zijn op het vliegveld van Athene een voor een verhoord. Het vliegtuig zelf is al doorgevlogen, waarschijnlijk naar Duitsland, laat de actiegroep weten.

"We hebben nog steeds niets gehoord waarom de permissie om naar Lesbos te vliegen is ingetrokken. De vliegmaatschappij kon ons wel vertellen dat het een politiek besluit was", schrijft artiest Tinkebell op Twitter. Tinkebell, het pseudoniem van Katinka Simonse, is een van de meegevlogen activisten. De woordvoerder van de actiegroep bevestigt haar lezing.

Tinkebell schreef dat de politie in Griekenland niet weet waarom het vliegtuig op het laatste moment naar Athene moest uitwijken. "Ze kijken nu of er een andere boot of vlucht geregeld kan worden zodat we alsnog kunnen gaan." Later twitterde ze: "nu worden we allemaal op covid getest. daarna ‘you are free to go’."

Het door de actiegroep We Gaan Ze Halen gecharterde vliegtuig vertrok maandagochtend uit Nederland. Hun doel is om 189 vluchtelingen op te halen uit voormalig kamp Moria. Dat kamp werd enkele weken geleden verwoest door een brand. Nederland besloot vijftig alleenstaande kinderen en vijftig kwetsbare migranten op te vangen. De actiegroep vindt dat te weinig. Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel) keurde het plan vrijdag af, liet ze in een brief aan de actiegroep weten.

Het Nederlandse ministerie van Justitie en Veiligheid zegt geen contact te hebben gehad met de Grieken over de vlucht. De strekking van de brief die de staatssecretaris vrijdag aan de actiegroep stuurde, is wel met de Grieken gedeeld. Dat het toestel moest uitwijken naar Athene, is "een zaak van de Grieken", zegt een woordvoerder van het ministerie.

Meer uit Binnenland

Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

5 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

12 uur geleden
Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

16 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

16 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

16 uur geleden
Rechtse initiatiefwet: schrap voorrang statushouders op huurhuis

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.

16 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

16 uur geleden