Griekenland maakt honderden stranden rolstoelvriendelijk
ATHENE (ANP) - Griekenland maakt bijna driehonderd stranden toegankelijk voor mensen die minder mobiel zijn, bijvoorbeeld omdat ze in een rolstoel zitten. Naast onder meer vlonders, kleedruimtes en wc-hokjes komen er ook speciale stoelen op rails waar mensen zichzelf vanaf het strand de in zee kunnen rijden.
Toerismeminister Vasilis Kikilias zei tijdens een persconferentie over het project dat toegang tot de zee een mensenrecht is, bericht de Griekse krant Kathimerini. Het idee erachter is dat iedereen van de zee kan genieten. Daarnaast hoopt Griekenland er ook toeristen mee te trekken.
Bijna 150 stranden zijn volgens de krant al toegankelijk gemaakt voor rolstoelgebruikers of mensen die vanwege bijvoorbeeld ouderdom, zwangerschap of ziekte te maken hebben met mobiliteitsproblemen. Het project kost 15 miljoen euro en wordt gefinancierd door zowel Griekenland als de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
41 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geleden