Griekenland maakt honderden stranden rolstoelvriendelijk
ATHENE (ANP) - Griekenland maakt bijna driehonderd stranden toegankelijk voor mensen die minder mobiel zijn, bijvoorbeeld omdat ze in een rolstoel zitten. Naast onder meer vlonders, kleedruimtes en wc-hokjes komen er ook speciale stoelen op rails waar mensen zichzelf vanaf het strand de in zee kunnen rijden.
Toerismeminister Vasilis Kikilias zei tijdens een persconferentie over het project dat toegang tot de zee een mensenrecht is, bericht de Griekse krant Kathimerini. Het idee erachter is dat iedereen van de zee kan genieten. Daarnaast hoopt Griekenland er ook toeristen mee te trekken.
Bijna 150 stranden zijn volgens de krant al toegankelijk gemaakt voor rolstoelgebruikers of mensen die vanwege bijvoorbeeld ouderdom, zwangerschap of ziekte te maken hebben met mobiliteitsproblemen. Het project kost 15 miljoen euro en wordt gefinancierd door zowel Griekenland als de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
11 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
38 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
44 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
6 uur geleden