Griekenland en Turkije doen mee aan luchtverdedigingsinitiatief
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Griekenland en Turkije treden donderdag samen toe tot het luchtverdedigingsinitiatief European Sky Shield. Dat maakte de Duitse minister van Defensie Boris Pistorius bekend in aanloop naar NAVO-overleg in Brussel.
Het aantal deelnemende landen komt daarmee uit op 21. "Dat is een uitzonderlijk aantal voor zo'n korte tijd", concludeerde Pistorius. Initiatiefnemer Duitsland presenteerde de plannen voor het samenwerkingsverband in 2022.
Deelnemende landen werken samen bij de aanschaf van luchtverdedigingssystemen. Dat kan zo goedkoper en effectiever gebeuren, is de gedachte. Ook Nederland heeft zich aangesloten bij het initiatief.
Het wordt niet gezien als toeval dat NAVO-leden Griekenland en Turkije gelijktijdig toetreden. De buurlanden hebben lange tijd een gespannen relatie gehad. Ze hebben vorig jaar stappen gezet om die te verbeteren.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
10 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
11 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
12 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
12 uur geleden