Griekenland en Turkije doen mee aan luchtverdedigingsinitiatief
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Griekenland en Turkije treden donderdag samen toe tot het luchtverdedigingsinitiatief European Sky Shield. Dat maakte de Duitse minister van Defensie Boris Pistorius bekend in aanloop naar NAVO-overleg in Brussel.
Het aantal deelnemende landen komt daarmee uit op 21. "Dat is een uitzonderlijk aantal voor zo'n korte tijd", concludeerde Pistorius. Initiatiefnemer Duitsland presenteerde de plannen voor het samenwerkingsverband in 2022.
Deelnemende landen werken samen bij de aanschaf van luchtverdedigingssystemen. Dat kan zo goedkoper en effectiever gebeuren, is de gedachte. Ook Nederland heeft zich aangesloten bij het initiatief.
Het wordt niet gezien als toeval dat NAVO-leden Griekenland en Turkije gelijktijdig toetreden. De buurlanden hebben lange tijd een gespannen relatie gehad. Ze hebben vorig jaar stappen gezet om die te verbeteren.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
38 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
2 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
8 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
8 uur geleden