Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland deels in lockdown

Griekenland deels in lockdown

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland gaat deels in lockdown vanwege de coronacrisis. Premier Kyriakos Mitsotakis maakte bekend dat vanaf dinsdag horecazaken, musea, bioscopen en andere openbare gebouwen moeten sluiten in zwaar getroffen gebieden. Ook gaat tussen middernacht en 05.00 uur een avondklok gelden in het hele land.

Griekenland maakte vrijdag melding van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Bij ruim 1600 mensen was vastgesteld dat ze het virus hadden opgelopen. Mitsotakis zei op televisie dat ingegrepen moet worden voordat de zorg de druk niet meer aankan. "Het virus valt aan in golven", benadrukte hij.

De nieuwe maatregelen zijn minder verregaand dan de lockdown van eerder dit jaar. Zo wordt het reisverkeer tussen regio's dit keer niet aan banden gelegd. "Een volledige lockdown zou schadelijk zijn voor de economie en de samenleving", aldus de premier.

De gedeeltelijke lockdown blijft een maand van kracht, onder meer in steden als Athene, Thessaloniki, Larisa en Ioánnina. Daar hoeven niet alle bedrijven te sluiten. Kapsalons, hotels en veel ondernemingen mogen wel open blijven. Ook scholen gaan niet dicht.

Meer uit Buitenland

Senaat VS neemt wet aan om shutdown voorlopig af te wenden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorlopige wet aangenomen om te voorkomen dat er nog voor de verkiezingen in november een zogenoemde shutdown komt. Er moeten nu afspraken gemaakt worden met het Huis van Afgevaardigden, dat eerder met een eigen plan kwam. Als dat niet lukt, worden vanaf 30 september veel overheidsdiensten stilgelegd omdat er geen geld meer beschikbaar is.

23 minuten geleden
Rusland claimt aanval op wapenproducent Fire Point in Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft naar eigen zeggen een fabriek van de Oekraïense wapenproducent Fire Point aangevallen. Er zou een locatie getroffen zijn waar onderdelen en koppen voor de kruisraket Flamingo gemaakt worden. Ook werd bij Kyiv een olieopslag getroffen die volgens Rusland werd gebruikt om brandstof te leveren aan de Oekraïense krijgsmacht.

43 minuten geleden
Vrijwilligers ronden 100 dagen isolatie voor ruimteonderzoek af

KEULEN (ANP/DPA) - Zes vrijwilligers hebben vrijdag in Keulen een honderddaags isolatieonderzoek in krappe, kunstmatig verlichte omstandigheden afgerond. Het onderzoek vond plaats ter voorbereiding op toekomstige ruimtemissies.

3 uur geleden
VS plannen steunpakket van miljard dollar voor Colombia

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn voornemens de nieuwe Colombiaanse president Abdelardo de la Espriella te steunen met 1 miljard dollar (865 miljoen euro). Het geld is bedoeld voor veiligheidsmaatregelen, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.

3 uur geleden
De la Espriella ingezworen als president van Colombia

CALI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Abelardo de la Espriella is vrijdag tijdens een ceremonie in de stad Cali beëdigd als president van Colombia. De door de Verenigde Staten gesteunde rechtse politicus won in juni met minder dan een procentpunt de verkiezingen.

3 uur geleden
Brand en doden door aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zeker drie doden gevallen. Dat meldt de militaire gouverneur van de stad, Tymoer Tkatsjenko. Onder de drie doden in voorstad Brovary zou een kind zijn. Drie mensen raakten gewond.

6 uur geleden
VN-gezant waarschuwt voor verdere escalatie in Jemen

AMMAN (ANP) - De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Jemen, Hans Grundberg, heeft vrijdag gewaarschuwd voor escalerend geweld in Jemen. "Jemen loopt vandaag een groter risico op een hernieuwd grootschalig conflict dan op enig moment sinds het door de VN bemiddelde staakt-het-vuren van april 2022", schreef hij op X.

7 uur geleden