Griekenland blijft concurrent Oranje na zege op Gibraltar
ATHENE (ANP) - Griekenland heeft zoals verwacht eenvoudig afgerekend met Gibraltar in de EK-kwalificatiepoule van Oranje. In Athene werd het 5-0, door twee doelpunten voor rust en drie goals in de tweede helft. Daarmee houdt Griekenland evenveel punten als Oranje, maar de Zuid-Europeanen speelden wel al een wedstrijd meer.
Dimitrios Pelkas, Konstantinos Mavropanos (twee keer) en Giorgios Masouras (ook twee keer) scoorden voor de Grieken. De ploeg van Gustavo Poyet verloor donderdag in Eindhoven nog met 3-0 van het Nederlands elftal. Oranje won in maart met 3-0 van Gibraltar.
Albanië verraste op eigen veld met een 2-0-zege op Polen. Daardoor neemt Albanië nu de koppositie in groep E in, met 2 punten voorsprong op nummer 2 Tsjechië. Albanië speelde wel een duel meer. Polen kijkt tegen een achterstand van 4 punten aan op de koploper.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
15 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
6 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.
7 uur geleden