Griekenland beperkt aantal bezoekers aan de Akropolis
ATHENE (ANP) - Griekenland stelt de komende maanden grenzen aan het aantal mensen dat per dag de Akropolis van Athene kan bezoeken. Er mogen bij wijze van proef de komende tijd maximaal 20.000 bezoekers per dag komen. Die worden bovendien beter over de dag verspreid, kondigde de minister van Cultuur Lina Mendoni vorige maand aan op de radio.
De Griekse regering vond het nodig om in te grijpen omdat het 2500 jaar oude monument beschadigd dreigt te raken doordat er zoveel mensen komen. Het kwam volgens haar voor dat er in één dag tijd 23.000 mensen langskwamen. Dat is volgens de minister niet te doen. Uitbreiding van de bezoekerscapaciteit is volgens haar niet mogelijk, omdat de oude toegangspoorten (propyleeën) dat niet toelaten. Daar kunnen maar twee personen tegelijk doorheen.
Vooral in de ochtend is het er vaak te druk, zo stelt de minister. Afgezien van de risico's die dat oplevert voor de Akropolis, is dat ook niet prettig voor de medewerkers en de toeristen, stelt Mendoni. Om de bezoekers beter over de dag te verspreiden worden tijdslots van een uur ingesteld waarin een beperkt aantal mensen naar binnen mag.
De minister zegt tot maart te experimenteren met de bezoekerslimieten. Het idee is om ze in april, bij de start van het toeristische hoogseizoen, definitief in te voeren. Mogelijk worden de beperkingen dan ook van kracht bij andere toeristische trekpleisters in de Griekse hoofdstad.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook is de massabegrafenis begonnen van mensen die omkwamen bij een bombardement op het Al-Taj-complex, een woonblok in Gaza-Stad, in 2023. Van onder het puin zijn 105 lichamen en stoffelijke resten gehaald die donderdag worden begraven, meldt Al Jazeera.
5 minuten geledenADDIS ABEBA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba zijn in de nacht explosies gehoord. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd. De ontploffingen komen nu het geweld in Ethiopië is opgelaaid.
12 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Griekenland wil dat asielprocedures tijdelijk kunnen worden opgeschort bij de onverwachte komst van veel asielzoekers. Dat zei de Griekse minister Thanos Plevris voor het begin van een vergadering van EU-ministers van Asiel en Migratie. Dit is volgens hem nodig om situaties zoals in de Spaanse exclave Ceuta snel het hoofd te kunnen bieden.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk hebben studenten zich aangesloten bij de protesten op onderwijsinstellingen. Al dagen wordt in het land door scholieren gedemonstreerd tegen de vermeende gebreken van het Franse onderwijs. Daarbij worden ook geweld en vernieling niet geschuwd.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verheugd gereageerd op de terugtrekking van de Amerikaanse krijgsmacht uit Irak. Er wordt gesproken van een "historische overwinning" en er is opgeroepen tot het vertrek van Amerikaanse troepen uit het hele Midden-Oosten.
43 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt verwacht later dit jaar een akkoord te sluiten over de komst van een terugkeercentrum voor afgewezen asielzoekers in een land buiten de EU. Dat zei hij voor het begin van een overleg met EU-ministers van migratie. Duitsland trekt hierin op met Nederland, Denemarken, Oostenrijk en Griekenland. Hij zei niet met welke landen gesprekken worden gevoerd.
45 minuten geledenABU DHABI (ANP) - De procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten heeft opdracht gegeven om een onderzoek te starten naar het incident tijdens de FZ1073 flydubai-vlucht naar Tel Aviv. Dit meldt het staatsnieuwsagentschap van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn website.
46 minuten geleden