Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland beperkt aantal bezoekers aan de Akropolis

Griekenland beperkt aantal bezoekers aan de Akropolis

ATHENE (ANP) - Griekenland stelt de komende maanden grenzen aan het aantal mensen dat per dag de Akropolis van Athene kan bezoeken. Er mogen bij wijze van proef de komende tijd maximaal 20.000 bezoekers per dag komen. Die worden bovendien beter over de dag verspreid, kondigde de minister van Cultuur Lina Mendoni vorige maand aan op de radio.

De Griekse regering vond het nodig om in te grijpen omdat het 2500 jaar oude monument beschadigd dreigt te raken doordat er zoveel mensen komen. Het kwam volgens haar voor dat er in één dag tijd 23.000 mensen langskwamen. Dat is volgens de minister niet te doen. Uitbreiding van de bezoekerscapaciteit is volgens haar niet mogelijk, omdat de oude toegangspoorten (propyleeën) dat niet toelaten. Daar kunnen maar twee personen tegelijk doorheen.

Vooral in de ochtend is het er vaak te druk, zo stelt de minister. Afgezien van de risico's die dat oplevert voor de Akropolis, is dat ook niet prettig voor de medewerkers en de toeristen, stelt Mendoni. Om de bezoekers beter over de dag te verspreiden worden tijdslots van een uur ingesteld waarin een beperkt aantal mensen naar binnen mag.

De minister zegt tot maart te experimenteren met de bezoekerslimieten. Het idee is om ze in april, bij de start van het toeristische hoogseizoen, definitief in te voeren. Mogelijk worden de beperkingen dan ook van kracht bij andere toeristische trekpleisters in de Griekse hoofdstad.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

53 minuten geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

1 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

4 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

6 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

7 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

8 uur geleden
CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

8 uur geleden