Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland beperkt aantal bezoekers aan de Akropolis

Griekenland beperkt aantal bezoekers aan de Akropolis

ATHENE (ANP) - Griekenland stelt de komende maanden grenzen aan het aantal mensen dat per dag de Akropolis van Athene kan bezoeken. Er mogen bij wijze van proef de komende tijd maximaal 20.000 bezoekers per dag komen. Die worden bovendien beter over de dag verspreid, kondigde de minister van Cultuur Lina Mendoni vorige maand aan op de radio.

De Griekse regering vond het nodig om in te grijpen omdat het 2500 jaar oude monument beschadigd dreigt te raken doordat er zoveel mensen komen. Het kwam volgens haar voor dat er in één dag tijd 23.000 mensen langskwamen. Dat is volgens de minister niet te doen. Uitbreiding van de bezoekerscapaciteit is volgens haar niet mogelijk, omdat de oude toegangspoorten (propyleeën) dat niet toelaten. Daar kunnen maar twee personen tegelijk doorheen.

Vooral in de ochtend is het er vaak te druk, zo stelt de minister. Afgezien van de risico's die dat oplevert voor de Akropolis, is dat ook niet prettig voor de medewerkers en de toeristen, stelt Mendoni. Om de bezoekers beter over de dag te verspreiden worden tijdslots van een uur ingesteld waarin een beperkt aantal mensen naar binnen mag.

De minister zegt tot maart te experimenteren met de bezoekerslimieten. Het idee is om ze in april, bij de start van het toeristische hoogseizoen, definitief in te voeren. Mogelijk worden de beperkingen dan ook van kracht bij andere toeristische trekpleisters in de Griekse hoofdstad.

Meer uit Buitenland

Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

4 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

6 uur geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

6 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Trump: Venezuela heeft onze olie gestolen

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."

8 uur geleden
Topmilitair VS: 150 vliegtuigen ingezet bij operatie

PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.

8 uur geleden
Trump verklaart dat Monroe-doctrine in Latijns-Amerika terug is

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.

8 uur geleden