Grieken over maand weer naar stembus door impasse
ATHENE (ANP/BLOOMBERG) - Griekenland houdt over een maand alweer verkiezingen nadat de stembusronde afgelopen weekend geen regering heeft opgeleverd. Donderdag treedt een waarnemend premier aan die het land zal regeren tot de verkiezingen op 25 juni, vertelde premier Kyriakos Mitsotakis.
Hoewel Mitsotakis zondag een verpletterende overwinning behaalde, was dat net niet voldoende voor een absolute meerderheid in het parlement. De komende stemming is met andere regels, waardoor de winnaar tientallen bonuszetels in het driehonderd leden tellende parlement krijgt. Het kan dan makkelijker worden een regering van één partij te vormen.
Mitsotakis is een groot voorstander van eenpartijregeringen. Hij had kunnen proberen een coalitie te vormen, maar hij gaf de voorkeur aan nieuwe verkiezingen. De leiders van de partijen die tweede en derde werden, zagen ook af van de vorming van een alliantie.
Investeerders juichen het vooruitzicht van een nieuwe Mitsotakis-regering toe. Die wordt gezien als zakenvriendelijk en hervormingsgezind.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
9 uur geleden