Grieken over maand weer naar stembus door impasse
ATHENE (ANP/BLOOMBERG) - Griekenland houdt over een maand alweer verkiezingen nadat de stembusronde afgelopen weekend geen regering heeft opgeleverd. Donderdag treedt een waarnemend premier aan die het land zal regeren tot de verkiezingen op 25 juni, vertelde premier Kyriakos Mitsotakis.
Hoewel Mitsotakis zondag een verpletterende overwinning behaalde, was dat net niet voldoende voor een absolute meerderheid in het parlement. De komende stemming is met andere regels, waardoor de winnaar tientallen bonuszetels in het driehonderd leden tellende parlement krijgt. Het kan dan makkelijker worden een regering van één partij te vormen.
Mitsotakis is een groot voorstander van eenpartijregeringen. Hij had kunnen proberen een coalitie te vormen, maar hij gaf de voorkeur aan nieuwe verkiezingen. De leiders van de partijen die tweede en derde werden, zagen ook af van de vorming van een alliantie.
Investeerders juichen het vooruitzicht van een nieuwe Mitsotakis-regering toe. Die wordt gezien als zakenvriendelijk en hervormingsgezind.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
7 uur geleden