Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grieken geven hoop op vinden overlevenden bootramp op

Grieken geven hoop op vinden overlevenden bootramp op

ATHENE (ANP/DPA) - De Griekse autoriteiten zeggen de hoop te hebben opgegeven dat ze meer overlevenden zullen vinden na het kapseizen van een migrantenboot bij de Griekse kust woensdag. Ze vrezen dat het dodental kan oplopen tot boven de vijfhonderd, onder wie veel kinderen. Dat zou de ramp een van de dodelijkste ongelukken met migrantenschepen op de Middellandse Zee maken sinds 2010.

Volgens de Griekse kustwacht zijn er in de nacht van woensdag op donderdag geen overlevenden of lichamen meer gevonden. Op de Griekse radio zei een woordvoerder van de kustwacht dat wordt verwacht dat de mensen in het ruim zichzelf niet hebben kunnen redden toen de boot zonk. Het totale aantal slachtoffers zal volgens de Grieken nooit helemaal zeker kunnen worden vastgesteld, omdat onbekend is hoeveel mensen er aan boord waren. Zij moeten zich daarom baseren op informatie van overlevenden en schattingen.

De 104 bevestigde overlevenden van de bootramp worden overgebracht naar vluchtelingenkampen in Griekenland. Er zijn officieel 78 lichamen gevonden.

Zo'n twaalf uur voor de ramp zou voor het eerst contact gelegd zijn met opvarenden. Uiteindelijk zonk het schip in zo'n tien tot vijftien minuten in een van de diepste delen van de Middellandse Zee.

Meer uit Buitenland

Iran en VS zetten vier werkgroepen op voor onderhandelingen

LUZERN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten gaan vier werkgroepen opzetten om over verschillende thema's te onderhandelen. Dat meldt de Iraanse onderhandelaar Kazem Gharibabadi na een eerste dag van technische besprekingen in Zwitserland.

45 minuten geleden
Code rood in recordaantal Franse departementen om hitte

PARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.

1 uur geleden
Volgens Trump is Reflecting Pool getroffen door vandalen met mes

WASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.

3 uur geleden
Meer arrestaties om plannen aanval op Trumps verjaardag

WASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.

6 uur geleden
DUP-leider Jeffrey Donaldson schuldig aan 18 zedenmisdrijven

BELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.

11 uur geleden
België verleent Taliban visa voor EU-overleg

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.

11 uur geleden
Franse premier belegt crisisberaad over hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.

12 uur geleden