Grieken geven hoop op vinden overlevenden bootramp op
ATHENE (ANP/DPA) - De Griekse autoriteiten zeggen de hoop te hebben opgegeven dat ze meer overlevenden zullen vinden na het kapseizen van een migrantenboot bij de Griekse kust woensdag. Ze vrezen dat het dodental kan oplopen tot boven de vijfhonderd, onder wie veel kinderen. Dat zou de ramp een van de dodelijkste ongelukken met migrantenschepen op de Middellandse Zee maken sinds 2010.
Volgens de Griekse kustwacht zijn er in de nacht van woensdag op donderdag geen overlevenden of lichamen meer gevonden. Op de Griekse radio zei een woordvoerder van de kustwacht dat wordt verwacht dat de mensen in het ruim zichzelf niet hebben kunnen redden toen de boot zonk. Het totale aantal slachtoffers zal volgens de Grieken nooit helemaal zeker kunnen worden vastgesteld, omdat onbekend is hoeveel mensen er aan boord waren. Zij moeten zich daarom baseren op informatie van overlevenden en schattingen.
De 104 bevestigde overlevenden van de bootramp worden overgebracht naar vluchtelingenkampen in Griekenland. Er zijn officieel 78 lichamen gevonden.
Zo'n twaalf uur voor de ramp zou voor het eerst contact gelegd zijn met opvarenden. Uiteindelijk zonk het schip in zo'n tien tot vijftien minuten in een van de diepste delen van de Middellandse Zee.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
9 minuten geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
4 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
9 uur geleden