Grieken en Turken gaan banden aantrekken na bezoek Mitsotakis
ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan en de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis zijn zondag in besprekingen overeengekomen de onderlinge banden te verbeteren, ondanks de langdurige meningsverschillen tussen de twee NAVO-leden, zei het Turkse voorzitterschap in een verklaring. De twee landen hebben een gespannen relatie door hun bloedige geschiedenis, voortdurende grensconflicten en de status van Cyprus.
Mitsotakis was door Erdogan uitgenodigd om naar Turkije te komen naar aanleiding van de oorlog in Oekraïne. Erdogan probeert te bemiddelen in het conflict tussen Kiev en Moskou. Turkije deelt een zeegrens met zowel Rusland als Oekraïne in de Zwarte Zee en heeft goede betrekkingen met beide landen.
Griekenland en Turkije spelen een sleutelrol in de veranderende veiligheidssituatie in Europa na de Russische invasie van Oekraïne, aldus Ankara, en hun versterkte samenwerking zou voordelen hebben voor de regio. Bovendien leven in Oekraïne kleine minderheden van etnische Grieken en etnische Turken. De meeste Grieken, naar schatting 75.000 mensen, wonen in het oorlogsgebied van de provincie Donetsk, vooral in de belegerde havenstad Marioepol.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - Punkformatie Bob Vylan heeft excuses en een schadevergoeding ontvangen van Reach plc, de uitgever van de Manchester Evening News. Dat meldt de advocaat van Pascal Robinson, zoals Bob Vylan-frontman Bobby Vylan in het echt heet, in een persbericht. De krant schreef in oktober dat Vylan tijdens een recent optreden de Hitlergroet had gebracht.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Het vliegverkeer bij de luchthaven van Luik is zondagavond opnieuw tijdelijk stilgelegd om een melding van een drone. Dat meldt luchtverkeersleider Skeyes. Rond 20.30 uur werd het vliegverkeer hervat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Directeur-generaal van de BBC Tim Davie stapt op na kritiek dat een documentaire van de Britse omroep kijkers zou hebben misleid door een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump te bewerken. Dat meldt de omroep. Ook topvrouw Deborah Turness stapt op.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft beklemtoond dat Turkije niet mag deelnemen aan een eventuele internationale troepenmacht in de Gazastrook. "Er komen geen Turkse laarzen op de grond", aldus een regeringswoordvoerder. Turkije en Israël staan al tijden vijandig tegenover elkaar naar aanleiding van de bloedige Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Turkije heeft onder meer arrestatiebevelen tegen Israëlische topfiguren uitgevaardigd over wat het ziet als volkerenmoord in Gaza.
5 uur geledenMANILLA/BALER (ANP/AFP/DPA/RTR) - De gevreesde supertyfoon Fung-wong is aan de oostkust van het Filipijnse hoofdeiland Luzon aan land gekomen. De orkaan is met windsnelheden van 185 kilometer per uur geland in de provincie Aurora, ongeveer 155 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Manilla.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De shutdown van de Amerikaanse overheid heeft ook gevolgen voor wapenleveranties aan NAVO-bondgenoten van de Verenigde Staten. Nieuwssite Axios bericht op basis van gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de export van ruim 5 miljard dollar (4,3 miljard euro) aan militair materieel vertraging heeft opgelopen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk is ophef ontstaan over de wijze waarop omroep BBC beelden bewerkt zou hebben van de Amerikaanse president Donald Trump. Minister van Cultuur Lisa Nandy noemde de kwestie "zeer ernstig" en ook het Witte Huis heeft al boos gereageerd. De BBC liet weten dat de topman van de omroep maandag een parlementscommissie zal informeren.
8 uur geleden