Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grieken blijven zoeken naar boot, ondanks kleine overlevingskans

Grieken blijven zoeken naar boot, ondanks kleine overlevingskans

PYLOS (ANP) - Hoewel de hoop om overlevenden te vinden is opgegeven, zoeken de Griekse autoriteiten naar eigen zeggen verder naar de slachtoffers van de scheepsramp. Voor de kust van de Peloponnesos worden nog altijd honderden mensen vermist.

De autoriteiten hebben een plan van aanpak voor dit soort rampen en dat wordt gewoon uitgevoerd, zegt een woordvoerder van de Griekse kustwacht tegen omroep ERT. Er wordt nog altijd vanaf het water en uit de lucht gezocht naar sporen van het schip. De kustwacht weersprak de kritiek dat de autoriteiten te weinig gedaan hebben om de opvarende migranten te helpen voor het schip in de problemen raakte.

Het schip voer in internationale wateren, benadrukte de woordvoerder. Het gevaar voor de opvarenden zou op het moment dat de autoriteiten het schip in beeld kregen niet zo groot geweest zijn dat er ingegrepen mocht worden. Het feit dat het schip illegaal mensen vervoerde zou ook onvoldoende zijn. Het was volgens de kustwacht aan de opvarenden zelf om hulp te aanvaarden, maar die zou zijn afgeslagen. Toen het schip eenmaal in de problemen was geraakt, zou het snel gezonken zijn.

Honderden mensen

De kritiek op de Griekse autoriteiten kwam onder meer van hulporganisaties. Griekenland voert een streng asielbeleid en wordt zelfs beschuldigd van zogenoemde illegale pushbacks. Dat wil zeggen dat vluchtelingen bij aankomst in Griekenland niet de asielprocedure in gaan, maar het land uit worden gedreven. Een strenge aanpak leidt er volgens de organisaties alleen maar toe dat mensen meer risico's nemen.

Er zijn 78 doden gevonden en 104 mensen gered. Vermoedelijk waren er vele honderden mensen aan boord van de vissersboot, maar precieze aantallen ontbreken. Veel mensen zaten in het ruim. Negen Egyptische bemanningsleden in de leeftijd van 20 tot 40 jaar werden aangehouden op verdenking van onder meer mensensmokkel.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlisch bombardement op Palestijnen in Zuid-Libanon

BEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.

13 minuten geleden
Huis stemt vrijwel unaniem voor vrijgave dossiers Jeffrey Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".

1 uur geleden
Trump wil nieuwszender aanpakken na kritische vragen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."

2 uur geleden
Lula weer naar klimaattop om druk op te voeren voor akkoord

BELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.

2 uur geleden
Oekraïne eist 43 miljard dollar van Rusland vanwege klimaatschade

BELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons ​​klimaat is een slachtoffer", zei hij.

3 uur geleden
Kyiv meldt aanvallen op Rusland met ballistische raketten uit VS

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz wil richtlijnen voor beveiliging kerstmarkten

HALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.

4 uur geleden