Gridstraf dreigt voor Leclerc in komende Grand Prix van Canada
BAKOE (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc moet mogelijk voor de komende Grand Prix van Canada al een gridstraf incasseren. Volgens de Formule 1 is het denkbaar dat hij een vierde turbo charger moet gebruiken en dat betekent gegarandeerd tien plaatsen naar achteren in de startopstelling. De race op het circuit van Montreal is zondag.
Leclerc viel zondag in de Grote Prijs van Azerbeidzjan als leider in de race uit door een kapotte motor in zijn Ferrari. Hetzelfde overkwam hem ook al in de Grote Prijs van Spanje. De Monegask, die twee van de eerste drie races van dit jaar won en tot aan Spanje de fiere kampioenschapsleider was, is na de race in Bakoe teruggevallen naar de derde plaats met 34 punten achterstand op Max Verstappen van Red Bull.
Maar meer onheil dreigt voor Leclerc. Hij heeft door al die motorische tegenslag al drie turbo chargers, een belangrijk onderdeel van de krachtbron, verbruikt. Als het de Italiaanse renstal niet lukt een charger van een van zijn twee oude motoren over te zetten op de nieuwe krachtbron, moet hij een vierde charger inzetten en daar staat een gridstraf op.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
16 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
22 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
1 dag geleden