
Gridstraf dreigt voor Leclerc in komende Grand Prix van Canada
BAKOE (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc moet mogelijk voor de komende Grand Prix van Canada al een gridstraf incasseren. Volgens de Formule 1 is het denkbaar dat hij een vierde turbo charger moet gebruiken en dat betekent gegarandeerd tien plaatsen naar achteren in de startopstelling. De race op het circuit van Montreal is zondag.
Leclerc viel zondag in de Grote Prijs van Azerbeidzjan als leider in de race uit door een kapotte motor in zijn Ferrari. Hetzelfde overkwam hem ook al in de Grote Prijs van Spanje. De Monegask, die twee van de eerste drie races van dit jaar won en tot aan Spanje de fiere kampioenschapsleider was, is na de race in Bakoe teruggevallen naar de derde plaats met 34 punten achterstand op Max Verstappen van Red Bull.
Maar meer onheil dreigt voor Leclerc. Hij heeft door al die motorische tegenslag al drie turbo chargers, een belangrijk onderdeel van de krachtbron, verbruikt. Als het de Italiaanse renstal niet lukt een charger van een van zijn twee oude motoren over te zetten op de nieuwe krachtbron, moet hij een vierde charger inzetten en daar staat een gridstraf op.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - Het is onzeker of de dopingtesten van de Olympische Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo in Italië gecontroleerd kunnen worden. Het enige laboratorium in Italië dat door wereldantidopingbureau WADA is goedgekeurd, is niet klaar voor de Winterspelen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tom Pidcock start zijn veldritseizoen op 16 december bij de cross in Herentals uit de XO2 Trofee. De 24-jarige Britse wereldkampioen van 2022 kondigde aan dat hij tien keer in actie komt deze winter. Het WK veldrijden in het Tsjechische Tabor op 4 februari staat vooralsnog niet op zijn programma.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Matwé Middelkoop vormt komend seizoen in het dubbelspel een koppel met de Braziliaanse tennisser Marcelo Melo. De 40 jaar oude Melo is de voormalig nummer 1 van de wereld in het dubbelspel. De tweevoudig grandslamkampioen is afgezakt naar plek 47.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB houdt rekening met een marathon op natuurijs komend weekend. "Het is allemaal fragiel, maar als het lukt, zou zaterdagochtend een kans zijn", zegt Geert-Jan Muskens, competitieleider van het marathonschaatsen en natuurijscoördinator. "De ijsverenigingen zijn realistisch, maar gaan er wel voor."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Max Verstappen en Mathieu van der Poel staan op de shortlist voor de prijs van Sportman van het Jaar, de prijs van NOC*NSF. Bij de vrouwen staan onder anderen atletes Femke Bol en Sifan Hassan en schaatssters Irene Schouten en Jutta Leerdam op de lijst met kanshebbers.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De zesdaagse van Rotterdam heeft met dertien koppels het deelnemersveld rond voor de veertigste editie van het wielerevenement in Ahoy. Naast wereldkampioenen Yoeri Havik en Jan-Willem van Schip doen met Vincent Hoppezak/Philip Heijnen en Yanne Dorenbos/Elmar Abma nog twee Nederlandse duo's mee aan de zesdaagse, die plaatsvindt van 12 tot en met 17 december.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay verliet met een glimlach het speelveld van De Kuip, na een uitzege met Atlético Madrid op Feyenoord (1-3). De aanvaller van Oranje had zich zojuist geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. En misschien nog wel belangrijker voor hem is dat hij eindelijk weer fit is.
14 uur geleden