Gridstraf coureur Bottas slotrace Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Formule 1-coureur Valtteri Bottas zal zondag in Abu Dhabi in de laatste grand prix van het jaar achteraan starten. De Fin krijgt voor de slotrace nog een compleet nieuwe motor in zijn Mercedes. Aangezien hij het toegestane aantal motoren dit seizoen al heeft overschreden, volgt automatisch een gridstraf.
Mercedes meldde niet hoeveel posities hij precies naar achteren moet in de startopstelling, maar wel dat hem een inhaalrace wacht. Ongeacht zijn klassering in Abu Dhabi kan Bottas de tweede plaats in het kampioenschap niet meer ontgaan. De huidige nummer drie, Max Verstappen, kan hem niet meer inhalen.
Bottas viel in de vorige grand prix, die van Brazilië, uit met motorische problemen. Mercedes heeft de krachtbron bekeken en geconstateerd dat er niet meer mee te rijden valt. De Fin eindigde vorig jaar als vijfde in Abu Dhabi, in 2017 won hij de race op circuit Yas Marina.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
12 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden