Grevelt schaatst naar sprinttitel en mag naar WK
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Isabel Grevelt is in Heerenveen voor het eerst in haar loopbaan Nederlands kampioene sprint geworden. Grevelt (21) won de afsluitende 1000 meter in een tijd van 1.15,06 en hield daarmee in het eindklassement Marrit Fledderus net achter zich. Die kwam tot een tijd van 1.15,08. Chloé Hoogendoorn werd derde op de slotafstand: 1.15,85.
Grevelt, die rijdt voor het gewest Friesland, had in het eindklassement een voorsprong van 0,24 seconde op Fledderus. Dione Voskamp eindigde als derde.
Grevelt verdiende met haar titel het enige nog beschikbare ticket voor het WK, over twee weken in Inzell. Jutta Leerdam en Femke Kok waren al geplaatst voor dat WK en deden niet mee in Thialf.
Zenuwen
Nadat Fledderus in actie was gekomen, was het de beurt aan Grevelt. "Ik merkte dat ik toch wel wat last van zenuwen had. Het was best moeilijk om daar mee om te gaan, zeker toen zij zo'n scherpe tijd had neergezet", vertelde de uit Petten afkomstige schaatsster bij de NOS. Tijdens haar race hield ze het scorebord in de gaten. "Ik kijk altijd stiekem en zag dat ik achter lag. Maar ik wist ook dat ik een goede laatste ronde kan rijden."
Eenmaal gefinisht waren er even tranen. "Ook van de spanning, het was best emotioneel." Aan haar WK-ticket hechtte ze veel waarde. "Die titel is mooi, maar de besten waren er niet. Al is voor het eerst een titel pakken bij de senioren ook wel weer heel bijzonder." Grevelt weet nog niet of er nu aanbiedingen komen van commerciële ploegen. "Ik heb in ieder geval nog geen gesprekken gehad. Ik heb een ontzettend mooie tijd gehad bij het gewest, maar ik denk wel dat dit de tijd is om mijn vleugels uit te slaan."
Meer uit Sport
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
18 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
18 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
18 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
20 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
21 uur geleden