Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grevelt schaatst naar sprinttitel en mag naar WK

Grevelt schaatst naar sprinttitel en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Isabel Grevelt is in Heerenveen voor het eerst in haar loopbaan Nederlands kampioene sprint geworden. Grevelt (21) won de afsluitende 1000 meter in een tijd van 1.15,06 en hield daarmee in het eindklassement Marrit Fledderus net achter zich. Die kwam tot een tijd van 1.15,08. Chloé Hoogendoorn werd derde op de slotafstand: 1.15,85.

Grevelt, die rijdt voor het gewest Friesland, had in het eindklassement een voorsprong van 0,24 seconde op Fledderus. Dione Voskamp eindigde als derde.

Grevelt verdiende met haar titel het enige nog beschikbare ticket voor het WK, over twee weken in Inzell. Jutta Leerdam en Femke Kok waren al geplaatst voor dat WK en deden niet mee in Thialf.

Zenuwen

Nadat Fledderus in actie was gekomen, was het de beurt aan Grevelt. "Ik merkte dat ik toch wel wat last van zenuwen had. Het was best moeilijk om daar mee om te gaan, zeker toen zij zo'n scherpe tijd had neergezet", vertelde de uit Petten afkomstige schaatsster bij de NOS. Tijdens haar race hield ze het scorebord in de gaten. "Ik kijk altijd stiekem en zag dat ik achter lag. Maar ik wist ook dat ik een goede laatste ronde kan rijden."

Eenmaal gefinisht waren er even tranen. "Ook van de spanning, het was best emotioneel." Aan haar WK-ticket hechtte ze veel waarde. "Die titel is mooi, maar de besten waren er niet. Al is voor het eerst een titel pakken bij de senioren ook wel weer heel bijzonder." Grevelt weet nog niet of er nu aanbiedingen komen van commerciële ploegen. "Ik heb in ieder geval nog geen gesprekken gehad. Ik heb een ontzettend mooie tijd gehad bij het gewest, maar ik denk wel dat dit de tijd is om mijn vleugels uit te slaan."

Meer uit Sport

Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

39 minuten geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

3 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

4 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

8 uur geleden
Amerikaanse golfer Suber leidt na eerste dag Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.

19 uur geleden
Tennisser De Jong in tweede ronde Båstad uitgeschakeld door Báez

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is donderdag in de tweede ronde van het ATP-toernooi van het Zweedse Båstad uitgeschakeld. De Argentijnse nummer 56 van de wereld Sebastián Báez was in twee sets te sterk voor de Nederlander (nummer 73): 6-4 6-2.

20 uur geleden
Norris incasseert gridstraf in GP België om nieuwe accu

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/RTR) - Formule 1-wereldkampioen Lando Norris incasseert dit weekend in de Grote Prijs van België een gridstraf van tien plaatsen. Zijn McLaren krijgt al de vierde batterij van het seizoen, deze straf staat daartegenover. Zijn team verwacht dat de 26-jarige Brit met deze elektrische krachtbron het seizoen kan voltooien.

22 uur geleden