Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grevelt schaatst naar sprinttitel en mag naar WK

Grevelt schaatst naar sprinttitel en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Isabel Grevelt is in Heerenveen voor het eerst in haar loopbaan Nederlands kampioene sprint geworden. Grevelt (21) won de afsluitende 1000 meter in een tijd van 1.15,06 en hield daarmee in het eindklassement Marrit Fledderus net achter zich. Die kwam tot een tijd van 1.15,08. Chloé Hoogendoorn werd derde op de slotafstand: 1.15,85.

Grevelt, die rijdt voor het gewest Friesland, had in het eindklassement een voorsprong van 0,24 seconde op Fledderus. Dione Voskamp eindigde als derde.

Grevelt verdiende met haar titel het enige nog beschikbare ticket voor het WK, over twee weken in Inzell. Jutta Leerdam en Femke Kok waren al geplaatst voor dat WK en deden niet mee in Thialf.

Zenuwen

Nadat Fledderus in actie was gekomen, was het de beurt aan Grevelt. "Ik merkte dat ik toch wel wat last van zenuwen had. Het was best moeilijk om daar mee om te gaan, zeker toen zij zo'n scherpe tijd had neergezet", vertelde de uit Petten afkomstige schaatsster bij de NOS. Tijdens haar race hield ze het scorebord in de gaten. "Ik kijk altijd stiekem en zag dat ik achter lag. Maar ik wist ook dat ik een goede laatste ronde kan rijden."

Eenmaal gefinisht waren er even tranen. "Ook van de spanning, het was best emotioneel." Aan haar WK-ticket hechtte ze veel waarde. "Die titel is mooi, maar de besten waren er niet. Al is voor het eerst een titel pakken bij de senioren ook wel weer heel bijzonder." Grevelt weet nog niet of er nu aanbiedingen komen van commerciële ploegen. "Ik heb in ieder geval nog geen gesprekken gehad. Ik heb een ontzettend mooie tijd gehad bij het gewest, maar ik denk wel dat dit de tijd is om mijn vleugels uit te slaan."

Meer uit Sport

Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

4 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

8 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

8 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

9 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

9 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

9 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

10 uur geleden