Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gretige Kramer mikt op betere tijden in onzeker schaatsseizoen

Gretige Kramer mikt op betere tijden in onzeker schaatsseizoen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Sven Kramer heeft er veel voor over om dit najaar in Heerenveen een aantal wereldbekers te kunnen rijden. "Of ik drie weken hier in een hotel wil zitten? Nou, twee maanden ook wel hoor, dat maakt me echt niet uit", reageert de 34-jarige kopman tijdens een drukbezochte perspresentatie in Thialf van Team Jumbo-Visma. "Het is ons werk en het is belangrijk dat we dat kunnen blijven doen."

Kramer rekent zich echter nog niet rijk. De internationale schaatsunie ISU moet nog een definitief besluit nemen over het afwerken van drie of vier wereldbekers Heerenveen in november en december. Deze internationale reeks werd eerder afgelast wegens de coronacrisis. "Het maakt mij niet uit hoe die bubbel eruit komt te zien, als die er maar komt", betoogt Kramer gretig. Ook over de rest van het schaatsseizoen, met onder meer ook de WK afstanden in februari in Peking, bestaat nog onzekerheid.

"Er moet gewoon geschaatst gaan worden", stelt Kramer. "Op welke manier en waar is nu even minder relevant. Zolang het verantwoord is en iedereen zich er comfortabel in voelt. Ik vind het wel nogal heftig om een eigen individuele olympische route boven coronaproblemen te stellen. Dat voelt niet goed en dat ga ik ook niet doen. Het allerbelangrijkste is natuurlijk dat iedereen gezond blijft, dat staat voorop."

Hoop op beter seizoen

Kramer mikt voor zichzelf op een beter schaatsseizoen dan in de vorige winter. Door een fietsongeluk in het voorseizoen, terugkerende rugklachten en gezondheidsproblemen in zijn familie kon hij niet het beste van zichzelf laten zien. Bij de WK afstanden in Salt Lake City was hij op zijn favoriete 5 kilometer nog wel heel dicht bij goud (6.04,91 tegen 6.04,37 voor Ted-Jan Bloemen).

"Vorig seizoen is niet helemaal naar mijn zin gegaan", erkent Kramer. "Het is de bedoeling dat er komend seizoen nu wel weer een uitschieter bij zit. Het verschil is maar een paar procent, dat is goed te overbruggen. Over het algemeen is onze zomer goed verlopen. We hopen daarom op een beter seizoen, al is hopen een beetje vage omschrijving. We willen beter en ik denk ook dat het beter is", zegt hij zelf over zijn huidige fysieke gesteldheid.

Aan de sfeer en mentaliteit in het team van succescoach Jac Orie zal het volgens Kramer zeker niet liggen. Na het geruchtmakende vertrek van Kjeld Nuis (naar Reggeborgh) en de komst van Dai Dai N'tab, Kai Verbij en Marcel Bosker is er in de ploeg sprake van een nieuwe dynamiek, aldus de viervoudige olympische kampioen. "We hebben frisse energie, een nieuw elan en andere emoties. Ik denk dat het bij ons beter is geworden."

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

5 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

21 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

21 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

22 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

22 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

23 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

23 uur geleden