Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gretige Kramer mikt op betere tijden in onzeker schaatsseizoen

Gretige Kramer mikt op betere tijden in onzeker schaatsseizoen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Sven Kramer heeft er veel voor over om dit najaar in Heerenveen een aantal wereldbekers te kunnen rijden. "Of ik drie weken hier in een hotel wil zitten? Nou, twee maanden ook wel hoor, dat maakt me echt niet uit", reageert de 34-jarige kopman tijdens een drukbezochte perspresentatie in Thialf van Team Jumbo-Visma. "Het is ons werk en het is belangrijk dat we dat kunnen blijven doen."

Kramer rekent zich echter nog niet rijk. De internationale schaatsunie ISU moet nog een definitief besluit nemen over het afwerken van drie of vier wereldbekers Heerenveen in november en december. Deze internationale reeks werd eerder afgelast wegens de coronacrisis. "Het maakt mij niet uit hoe die bubbel eruit komt te zien, als die er maar komt", betoogt Kramer gretig. Ook over de rest van het schaatsseizoen, met onder meer ook de WK afstanden in februari in Peking, bestaat nog onzekerheid.

"Er moet gewoon geschaatst gaan worden", stelt Kramer. "Op welke manier en waar is nu even minder relevant. Zolang het verantwoord is en iedereen zich er comfortabel in voelt. Ik vind het wel nogal heftig om een eigen individuele olympische route boven coronaproblemen te stellen. Dat voelt niet goed en dat ga ik ook niet doen. Het allerbelangrijkste is natuurlijk dat iedereen gezond blijft, dat staat voorop."

Hoop op beter seizoen

Kramer mikt voor zichzelf op een beter schaatsseizoen dan in de vorige winter. Door een fietsongeluk in het voorseizoen, terugkerende rugklachten en gezondheidsproblemen in zijn familie kon hij niet het beste van zichzelf laten zien. Bij de WK afstanden in Salt Lake City was hij op zijn favoriete 5 kilometer nog wel heel dicht bij goud (6.04,91 tegen 6.04,37 voor Ted-Jan Bloemen).

"Vorig seizoen is niet helemaal naar mijn zin gegaan", erkent Kramer. "Het is de bedoeling dat er komend seizoen nu wel weer een uitschieter bij zit. Het verschil is maar een paar procent, dat is goed te overbruggen. Over het algemeen is onze zomer goed verlopen. We hopen daarom op een beter seizoen, al is hopen een beetje vage omschrijving. We willen beter en ik denk ook dat het beter is", zegt hij zelf over zijn huidige fysieke gesteldheid.

Aan de sfeer en mentaliteit in het team van succescoach Jac Orie zal het volgens Kramer zeker niet liggen. Na het geruchtmakende vertrek van Kjeld Nuis (naar Reggeborgh) en de komst van Dai Dai N'tab, Kai Verbij en Marcel Bosker is er in de ploeg sprake van een nieuwe dynamiek, aldus de viervoudige olympische kampioen. "We hebben frisse energie, een nieuw elan en andere emoties. Ik denk dat het bij ons beter is geworden."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

4 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

6 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

6 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

8 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden