Gretig Ajax stemt trainer Ten Hag tevreden
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag zag dat Ajax zich tijdens de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (5-1) revancheerde voor het vorige verloren duel met FC Groningen (1-0). "Dat kwam vooral omdat we met een andere mentaliteit op het veld stonden", zei hij. "Daar begint het allemaal mee."
"Real Madrid en Barcelona verliezen zaterdag ook, dus ook Ajax kan een keer verliezen", zei de coach van Ajax. "Maar tegen Groningen was onze houding niet goed. Ik heb nu een fris en gretig Ajax gezien. Daardoor hebben we eenvoudig gewonnen."
Ten Hag was tevreden over Davy Klaassen, die na ruim drie jaar zijn rentree vierde als verdedigende middenvelder. "Maar hij kan ook als aanvallende middenvelder uit de voeten", zei de trainer. "Ik denk dat we met de vele wedstrijden in aantocht voorlopig niet met een vast team spelen. We hebben iedereen nodig. Anders zijn we snel opgebrand."
Ten Hag liet Álvarez en Promes buiten zijn basisformatie voor het duel met Heerenveen. Ook Antony bleef lang aan de kant omdat David Neres minuten nodig heeft om helemaal wedstrijdfit te worden. Ten Hag kijkt uit naar het duel van woensdag met Liverpool in de Champions League. "Dat is een van de beste ploegen van dit moment. Ik hoop dat de blessure van Virgil van Dijk meevalt. We willen ons met een zo'n sterk mogelijk Liverpool meten."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
17 uur geleden