Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greta Thunberg weer op vrije voeten na blokkades Den Haag

Greta Thunberg weer op vrije voeten na blokkades Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Greta Thunberg is weer op vrije voeten nadat ze eerder op de dag werd opgepakt bij blokkades van Extinction Rebellion (XR) in Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van de klimaatactiegroep. De politie bevestigt dat alle betogers die werden aangehouden voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties inmiddels zijn vrijgelaten, inclusief de Zweedse klimaatactivist.

Klimaatactivisten van XR probeerden zaterdagmiddag de Utrechtsebaan (A12) te blokkeren. De politie hield dit tegen, waarna actievoerders op verschillende plekken elders in de stad wegen blokkeerden.

Thunberg werd twee keer opgepakt. De eerste keer werd ze in een stadsbus weggevoerd, nadat ze zich bij een blokkade op de Zuid-Hollandlaan had gevoegd. Later op de middag voegde ze zich ook bij een blokkade op de Koningskade, waarna ze in een arrestantenbus werd gezet.

In totaal werden zaterdagmiddag rond de vierhonderd klimaatactivisten aangehouden. De meesten van hen werden opgepakt voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties. Twaalf mensen werden aangehouden toen ze de A12 probeerden te blokkeren. Zij voldeden onder meer niet aan een bevel of weigerden zich te identificeren. Hoeveel actievoerders van die twaalf op dit moment nog vastzitten, kon een woordvoerder van de politie zaterdagavond niet zeggen.

Meer uit Binnenland

Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

3 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

3 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

5 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

18 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

1 dag geleden