Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greta Thunberg weer op vrije voeten na blokkades Den Haag

Greta Thunberg weer op vrije voeten na blokkades Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Greta Thunberg is weer op vrije voeten nadat ze eerder op de dag werd opgepakt bij blokkades van Extinction Rebellion (XR) in Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van de klimaatactiegroep. De politie bevestigt dat alle betogers die werden aangehouden voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties inmiddels zijn vrijgelaten, inclusief de Zweedse klimaatactivist.

Klimaatactivisten van XR probeerden zaterdagmiddag de Utrechtsebaan (A12) te blokkeren. De politie hield dit tegen, waarna actievoerders op verschillende plekken elders in de stad wegen blokkeerden.

Thunberg werd twee keer opgepakt. De eerste keer werd ze in een stadsbus weggevoerd, nadat ze zich bij een blokkade op de Zuid-Hollandlaan had gevoegd. Later op de middag voegde ze zich ook bij een blokkade op de Koningskade, waarna ze in een arrestantenbus werd gezet.

In totaal werden zaterdagmiddag rond de vierhonderd klimaatactivisten aangehouden. De meesten van hen werden opgepakt voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties. Twaalf mensen werden aangehouden toen ze de A12 probeerden te blokkeren. Zij voldeden onder meer niet aan een bevel of weigerden zich te identificeren. Hoeveel actievoerders van die twaalf op dit moment nog vastzitten, kon een woordvoerder van de politie zaterdagavond niet zeggen.

Meer uit Binnenland

OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

2 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

3 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

4 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

4 uur geleden
Man (81) veroordeeld tot 12 jaar cel voor doodsteken echtgenote

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.

6 uur geleden
Verdachte zedenzaak Raalte betuigt spijt voor rechtbank

ZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."

6 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel blijft hoog

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.

7 uur geleden