Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greta Thunberg weer op vrije voeten na blokkades Den Haag

Greta Thunberg weer op vrije voeten na blokkades Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Greta Thunberg is weer op vrije voeten nadat ze eerder op de dag werd opgepakt bij blokkades van Extinction Rebellion (XR) in Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van de klimaatactiegroep. De politie bevestigt dat alle betogers die werden aangehouden voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties inmiddels zijn vrijgelaten, inclusief de Zweedse klimaatactivist.

Klimaatactivisten van XR probeerden zaterdagmiddag de Utrechtsebaan (A12) te blokkeren. De politie hield dit tegen, waarna actievoerders op verschillende plekken elders in de stad wegen blokkeerden.

Thunberg werd twee keer opgepakt. De eerste keer werd ze in een stadsbus weggevoerd, nadat ze zich bij een blokkade op de Zuid-Hollandlaan had gevoegd. Later op de middag voegde ze zich ook bij een blokkade op de Koningskade, waarna ze in een arrestantenbus werd gezet.

In totaal werden zaterdagmiddag rond de vierhonderd klimaatactivisten aangehouden. De meesten van hen werden opgepakt voor het overtreden van de Wet openbare manifestaties. Twaalf mensen werden aangehouden toen ze de A12 probeerden te blokkeren. Zij voldeden onder meer niet aan een bevel of weigerden zich te identificeren. Hoeveel actievoerders van die twaalf op dit moment nog vastzitten, kon een woordvoerder van de politie zaterdagavond niet zeggen.

Meer uit Binnenland

Cultuursector bezorgd over bezuinigingen bij NPO

AMSTERDAM (ANP) - De taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, maakt zich zorgen over het verdwijnen van veel culturele programmering bij de publieke omroep. De sector wordt hierdoor hard geraakt, waarschuwt de taskforce in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Ruime meerderheid van de jongeren heeft geldzorgen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de jongeren in Nederland maakt zich zorgen over geld, waardoor ze ook zorgen hebben over de toekomst en zich gestrest voelen en onzeker zijn. Dat staat in een onderzoek van State of Youth NL, een initiatief van KidsRights.

2 uur geleden
Partij voor de Dieren wil handhavingsverzoek zeeleeuwen Artis

AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

9 uur geleden
Burgemeester Terneuzen vertrekt definitief na ruzie over azc

TERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.

10 uur geleden
Politie zoekt Nederlanders om doodgeschoten meisje (11) in België

AMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.

13 uur geleden
Excuses Wiersma voor gebrek aan informatie over uitstel verbod

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.

13 uur geleden
Klaver ziet genoeg aanknopingspunten om te praten met D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.

16 uur geleden