Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greta Thunberg praat in Kyiv over milieuschade door oorlog

Greta Thunberg praat in Kyiv over milieuschade door oorlog

KYIV (ANP/RTR) - De Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft donderdag in Kyiv een ontmoeting gehad met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ze spraken elkaar tijdens een overleg van een internationale werkgroep die zich zal bezighouden met Russische milieumisdaden.

Onder meer de verwoesting van de Kachovka-stuwdam in Oekraïne werd besproken. De president stelt dat de "Russische terroristische aanval" heeft geleid tot de "grootste ecocide in Europa in decennia". Met ecocide wordt het moedwillig vernietigen van de natuur bedoeld.

Thunberg reageerde kritisch op de internationale reactie op de damdoorbraak in juni, waardoor grote stukken land onder water kwamen te staan. "Ik denk dat de reactie van de wereld op deze ecocide niet voldoende was", zei ze. "We moeten er luider over praten, we moeten het bewustzijn vergroten over wat er is gebeurd."

Bij het overleg waren naast Thunberg ook de Zweedse oud-vicepremier Margot Wallström, de Ierse oud-president Mary Robinson en Heidi Hautala, de Finse vicevoorzitter van het Europees Parlement. De werkgroep, waar ook de Oekraïense autoriteiten aan zullen deelnemen, zal zich over de milieuschade buigen en mechanismen ontwikkelen om Rusland ter verantwoording te roepen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

31 minuten geleden
Zelensky: wereld 40 jaar na Tsjernobyl weer op rand van een ramp

KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."

2 uur geleden
CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

3 uur geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

4 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

4 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

6 uur geleden
Trump plaatst video van verdachte online, man had meerdere wapens

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.

6 uur geleden