Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greta Thunberg opgepakt in Noorwegen tijdens windmolenprotest

Greta Thunberg opgepakt in Noorwegen tijdens windmolenprotest

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie heeft woensdag de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg opgepakt. Ze werd kort vastgehouden omdat ze samen met andere activisten de ingang van het ministerie van Financiën in Oslo blokkeerde.

Thunberg protesteert al een aantal dagen tegen windmolenparken in Centraal-Noorwegen, een gebied waar ook de Samen leven, een van oorsprong nomadisch volk. De Noorse rechter oordeelde in 2021 dat de windparken de rechten van de Samen schenden. Een deel van dat volk trekt nog altijd rond met kuddes rendieren, maar door de windmolens worden die dieren onrustig.

Zestien maanden na de uitspraak van de rechter, zijn de windmolens nog altijd niet weggehaald, tot onvrede van Thunberg en andere activisten. De afgelopen dagen hebben ze de ingangen van meerdere overheidsgebouwen geblokkeerd met de eis dat de windmolens verwijderd worden. Thunberg zei eerder al dat ze zo haar solidariteit met de Samen wil tonen. "Noorwegen schendt de mensenrechten."

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

3 minuten geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

1 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

3 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

10 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

14 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

15 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

15 uur geleden