Greta 'op de thee' bij Timmermans met landbouwkritiek
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De 17-jarige Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg en een aantal jonge medestanders gaan woensdagmiddag virtueel op de thee bij vicevoorzitter Frans Timmermans van de Europese Commissie. Ze willen hem vragen de commissievoorstellen voor hervorming van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) in te trekken.
Volgens de activisten van Youth for Climate draagt het Europese landbouwbeleid te weinig bij aan de strijd tegen klimaatverandering. De jongeren voeren onder de hashtag #WithdrawTheCap al enkele weken actie tegen het GLB, dat in het Engels CAP heet. Ze betogen dat landbouw vervuilt en bijdraagt aan een verlies van biodiversiteit.
Timmermans zelf heeft zich onlangs ook teleurgesteld uitgelaten over het akkoord tussen de lidstaten en het parlement over het landbouwbeleid voor de komende zeven jaar. Die kritiek viel niet goed bij politici van het Europees Parlement, die in een brief aan zijn baas Ursula von der Leyen herinnerden aan de democratische totstandkoming van het beleid.
Timmermans is verantwoordelijk voor de Green Deal, de afspraak met de lidstaten en het parlement om de EU in 2050 klimaatneutraal te krijgen.
Naast het Zweedse klimaatboegbeeld Thunberg nemen de Belgische activisten Anuna De Wever en Adlade Charlier en de Duitse Luisa Neubauer deel aan de onlinemeeting. Intussen hebben 70.000 mensen een petitie getekend die de Europese Commissie vraagt het GLB in te trekken.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
20 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
5 uur geleden