Grensverkeer VS met Mexico en Canada aan banden gelegd
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De mogelijkheden om tussen de Verenigde Staten en Mexico te reizen worden beperkt vanwege de coronacrisis. Dat geldt ook voor het grensverkeer tussen de VS en Canada.
De Amerikaanse regering meldde vrijdag dat daarover een akkoord is bereikt met de twee buurlanden. Toeristische reizen en grensverkeer voor recreatieve doeleinden zijn voorlopig niet toegestaan. De maatregel geldt in eerste instantie voor 30 dagen en wordt dan opnieuw bekeken.
President Donald Trump zei dat de maatregel wordt genomen om de gezondheid van de mensen in de drie landen beschermen, maar ook is bedoeld om illegale immigratie te ontmoedigen. Hij zei dat de VS, Mexico en Canada hebben afgesproken mensen terug te sturen die illegaal de grens willen oversteken.
Verder zei Trump dat de afspraken geen gevolgen hebben voor de handel tussen de drie landen en andere commerciële en economische activiteiten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
9 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
10 uur geleden