Grensverkeer VS met Mexico en Canada aan banden gelegd
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De mogelijkheden om tussen de Verenigde Staten en Mexico te reizen worden beperkt vanwege de coronacrisis. Dat geldt ook voor het grensverkeer tussen de VS en Canada.
De Amerikaanse regering meldde vrijdag dat daarover een akkoord is bereikt met de twee buurlanden. Toeristische reizen en grensverkeer voor recreatieve doeleinden zijn voorlopig niet toegestaan. De maatregel geldt in eerste instantie voor 30 dagen en wordt dan opnieuw bekeken.
President Donald Trump zei dat de maatregel wordt genomen om de gezondheid van de mensen in de drie landen beschermen, maar ook is bedoeld om illegale immigratie te ontmoedigen. Hij zei dat de VS, Mexico en Canada hebben afgesproken mensen terug te sturen die illegaal de grens willen oversteken.
Verder zei Trump dat de afspraken geen gevolgen hebben voor de handel tussen de drie landen en andere commerciële en economische activiteiten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
5 uur geleden