Grensverkeer VS met Mexico en Canada aan banden gelegd
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De mogelijkheden om tussen de Verenigde Staten en Mexico te reizen worden beperkt vanwege de coronacrisis. Dat geldt ook voor het grensverkeer tussen de VS en Canada.
De Amerikaanse regering meldde vrijdag dat daarover een akkoord is bereikt met de twee buurlanden. Toeristische reizen en grensverkeer voor recreatieve doeleinden zijn voorlopig niet toegestaan. De maatregel geldt in eerste instantie voor 30 dagen en wordt dan opnieuw bekeken.
President Donald Trump zei dat de maatregel wordt genomen om de gezondheid van de mensen in de drie landen beschermen, maar ook is bedoeld om illegale immigratie te ontmoedigen. Hij zei dat de VS, Mexico en Canada hebben afgesproken mensen terug te sturen die illegaal de grens willen oversteken.
Verder zei Trump dat de afspraken geen gevolgen hebben voor de handel tussen de drie landen en andere commerciële en economische activiteiten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden