Grensrechter Overtoom debuteert komende zomer op EK voetbalsters
NYON (ANP) - Grensrechter Franca Overtoom maakt komende zomer haar debuut op een eindtoernooi. De 30-jarige Nederlandse is aangesteld voor het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen in Engeland. Pol van Boekel en Dennis Higler maken deel uit van het team van videoscheidsrechters (VAR). Onder de dertien door de UEFA aangestelde scheidsrechters zijn geen Nederlanders.
"Geweldig natuurlijk", zegt Overtoom op de website van de KNVB. "We kregen maandag een mail dat we een online-meeting hadden over de VAR. Dat bleek niet helemaal waar te zijn, waarop we het bijzondere nieuws kregen dat we naar het EK mogen."
Van de groep van veertig internationale assistent-scheidsrechters gaan er 25 naar het EK in Engeland. Overtoom: "Ik ben nog relatief jong in vergelijking met andere kandidaten die meer ervaring hebben. Aan de andere kant ben ik in Nederland op het hoogste niveau van het betaald voetbal actief en dan sta je er Europees gezien goed op."
Hoogtepunt
De aanstelling voor het EK is niet het eerste hoogtepunt voor Overtoom dit seizoen. Op 21 november was zij de eerste vrouwelijke grensrechter in de Eredivisie voor mannen, bij het duel tussen Go Ahead Eagles en FC Groningen. "Het is echt een topseizoen. Eerst mijn debuut in de Eredivisie en nu deze uitnodiging voor het EK. Fantastisch. Beter had het niet gekund. Deze twee doelstellingen stonden aan het begin van het seizoen op mijn lijstje en die heb ik nu bereikt. Ik hoop in de groepsfase goede prestaties neer te zetten en op basis daarvan zien we wel hoe ver ik kom. Dat zal ook afhankelijk zijn van de resultaten van Nederland."
Overtoom is de derde Nederlandse assistent-scheidsrechter op het EK voor vrouwen. Sjoukje de Jong (2001) en Nicolet Bakker (2017) gingen haar voor.
Uitwisseling
In het kader van een uitwisselingsprogramma met de Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol zal de Venezolaanse scheidsrechter Emikar Calderas Barrera enkele duels fluiten op het EK, dat van 6 tot en met 31 juli wordt gehouden. Nederland is de titelverdediger. Stéphanie Frappart staat ook op de lijst met dertien namen. De Française fungeerde vorig jaar als vierde official op het EK bij de mannen.
Bij het EK voor de vrouwen wordt voor het eerst gebruikt gemaakt van videoarbitrage.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
16 uur geleden