Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grensovergangen tussen Turkije en Syrië langer open voor VN

Grensovergangen tussen Turkije en Syrië langer open voor VN

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië heeft de Verenigde Naties (VN) toestemming gegeven om nog eens drie maanden gebruik te maken van twee grensovergangen met Turkije. Het Syrische regime opende de grensovergangen in februari, zodat de VN hulp konden verlenen aan de aardbevingsslachtoffers in het zwaar getroffen noordwesten van Syrië.

"Syrië heeft besloten de toestemming die het aan de VN en zijn gespecialiseerde agentschappen heeft verleend om de twee grensovergangen van Bab Alsalama en al-Ra'i te gebruiken, te verlengen voor een periode van nog eens drie maanden, eindigend op 13 augustus", zei Bassam Sabbagh, de Syrische ambassadeur voor de VN, in een tweet. "Dit besluit is gebaseerd op de bereidheid van Syrië om de stabiliteit te verbeteren en de humanitaire situatie van alle Syriërs te verbeteren, en past bij haar inspanningen om het leveren van humanitaire hulp in heel Syrië makkelijker te maken".

De Syrische president Bashar al-Assad stemde er aanvankelijk mee in om de twee grensovergangen voor drie maanden open te stellen vanaf 13 februari, een week na de aardbevingen die aan meer dan 50.000 mensen het leven kostten in Turkije en Syrië. De internationale organisatie mocht eerder slechts één grensovergang gebruiken.

De grensovergangen, beide in de provincie Aleppo, worden beheerd door door Turkije gesteunde rebellen. Amnesty International zei vrijdag dat de levens van 4 miljoen mensen op het spel staan als de humanitaire hulp via de grensovergangen wordt stopgezet.

Meer uit Buitenland

Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

23 minuten geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

1 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

2 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

3 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

3 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

4 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

5 uur geleden