Grensovergangen tussen Turkije en Syrië langer open voor VN
DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië heeft de Verenigde Naties (VN) toestemming gegeven om nog eens drie maanden gebruik te maken van twee grensovergangen met Turkije. Het Syrische regime opende de grensovergangen in februari, zodat de VN hulp konden verlenen aan de aardbevingsslachtoffers in het zwaar getroffen noordwesten van Syrië.
"Syrië heeft besloten de toestemming die het aan de VN en zijn gespecialiseerde agentschappen heeft verleend om de twee grensovergangen van Bab Alsalama en al-Ra'i te gebruiken, te verlengen voor een periode van nog eens drie maanden, eindigend op 13 augustus", zei Bassam Sabbagh, de Syrische ambassadeur voor de VN, in een tweet. "Dit besluit is gebaseerd op de bereidheid van Syrië om de stabiliteit te verbeteren en de humanitaire situatie van alle Syriërs te verbeteren, en past bij haar inspanningen om het leveren van humanitaire hulp in heel Syrië makkelijker te maken".
De Syrische president Bashar al-Assad stemde er aanvankelijk mee in om de twee grensovergangen voor drie maanden open te stellen vanaf 13 februari, een week na de aardbevingen die aan meer dan 50.000 mensen het leven kostten in Turkije en Syrië. De internationale organisatie mocht eerder slechts één grensovergang gebruiken.
De grensovergangen, beide in de provincie Aleppo, worden beheerd door door Turkije gesteunde rebellen. Amnesty International zei vrijdag dat de levens van 4 miljoen mensen op het spel staan als de humanitaire hulp via de grensovergangen wordt stopgezet.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.
33 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
11 uur geleden